Eesti saavutas Leedu Rahvuste Karikal neljanda koha, võitis Poola

Eile jõudis Leedus Vazgaikiemise ratsakeskuses lõpule esmakordselt Leedus peetud Rahvuste Karikas. Eesti võistkond jõudis kuue startinud võistkonna hulgas neljandale kohale.

Seda, et eestlastel seekord väga hästi minna ei pruugi, võis eeldada tegelikult juba enne võistlust, kuna paraku Leedus võistelnud hobused ei olnud näidanud oma parimat vormi. Favoriitideks olid kindlalt valgevenelased, kes asusidki pärast esimest vooru juhtima. Eesti parima esimese vooru tulemuse sõitis välja Andrus Kallaste Ex Caliburil, kes kogus 5 karistuspunkti. Kivisild ja Calina ei jõudnud kahjuks veekraavist kaugemale. Läti langes esimeses voorus välja, Eesti lõpetas viiendana.

Teises voorus suutis Eesti teha siiski parema soorituse, kui Leedu ning lõpetas Rahvuste Karikal neljandana. Valgevenelased suutsid aga võidu poolakatele maha mängida 1 karistuspunktiga. Nende viimane sõitja võttis maha kaks takistust ja sai 2 aja eest. Oleks ta mahtunud aega, oleksid võitnud valgevenelased. Nüüd aga paremusjärjestus : Poola, Valgevene, Venamaa, Eesti ja Leedu.

Muudes viimase päeva sõitudes eestlased paraku parematele kohtadele ei jõudnud.