Eesti Taasiseseisvumispäeval toimus kaks takistussõiduvõistlust – Porkuni Karikas ja Reinu Kapp

Reinu Kapp XXV põhisõidu parimad – Andrey Rudoy ja Piloore von Seeder. Foto: Meriliis Metsamäe

20.augustil, Eesti Taasiseseisvumispäeval olid takistussõitjad võistlustules Porkuni Karikal ja Reinu Kapp nime kandval võistlusel. Viimane toimus sel aastal juba kahekümne viiendat korda.

Reinu Kapp toimus juba XXV korda, võistluse raames selgusid ka Saaremaa Suvekarika karikasarja parimad. Võidu hüpati neljas parkuuris, põhiparkuur toimus kõrgusel 120 cm. Ja muidugi ei puudnud kavast ka alati põnevust pakkuv tünnisõit. 

75 cm puhtus-kiirus parkuuris osales kolmkümmend kaheksa paari. Parimateks osutusid Emeli Pikner (Saaremaa RSK) ja Mon Ter. Saaremaa Suvekarika karikasarja arvestuse kõrgusel 75cm võitis Laura Kuusk 52 punktiga.

90 cm rajal selgusid parimad juba ümberhüpetel. Üheksateistkümnest stardis olnud paarist pääses ümber hüppama 9. Vigadeta sõit ümberhüpetel ja kiire aeg tagasid võidu Lauraly Treile (Saaremaa RKS) ratsuga Rehto, teise tulemuse said kirja Riho Viik (Vändra RSK) ja Harmony, kolmandad olid Janika Tasane (Saaremaa RSK) ja Red Boy. Saaremaa Suvekarika karikasarja kõrgusel 90 cm võitis Heti Anett Aksalu.

Ka 100/110 cm handicap rajal selgusid parimad ümberhüpetel. Ümberhüpetele pääsenud neljast paarist tegid puhta sõidu kaks – kiirema ajaga viisid võidu koju Therese Käen (Saaremaa RKS) ja Odette, teise tulemuse sõitsid Heleriin Lopp (Saaremaa RSK) ja Ruvina VD Weretherbach Z. Kolmandale kohale platseerusid ühe eksimusega Riho Viik (Vändra RSK) ja Harmony, kes võitsid ühtlasi ka Saaremaa Suvekarika karikasarja 100 cm kõrgusel.

Võistlusele pandi punkt tõusva raskuse ja jokkeriga 120 cm parkuuriga, kus osales vaid neli paari. Parima tulemusega lõpetasid põhiparkuuri Andrey Rudoy (Team Seeder Horses) ja Piloore Von Seeder, teise tulemuse said kirja ka eelmises parkuuris teisel kohal olnud Heleriin Lopp (Saaremaa RSK) ja Ruvina VD Weretherbach Z, kolmandad olid Klarissa Linnam (Pinifer ET) ja Oberon.

Kõik tulemused: https://ratsanet.ee/system/files/9822/TS_Koruse_20.08.21.pdf?1629567785

Porkuni Karikal võisteldi neljas parkuuris, põhiparkuuriks oli rajameister üles seadnud 100 cm raja, kus parimad selgusid ümberhüpetel.

Kuna põhiparkuuris eksimusteta sooritusi ei olnud, pääsesid ümberhüpetele ühe veaga lõpetanud paarid. Ümberhüpetel oli üks puhaste paberitega sõit, sellega noppisid võidu Liis Jõevee (RSK FenEst Equestrian) ja Honey King. Sama paar noppis võidu ka 90 cm tõusva raskusega parkuuris. Teise tulemuse 90 cm rajal said kirja Karmen Kasemets (EHS) ja Akeena, kolmandad olid Marko Reinman (Estreka) ja Donatella.

80 cm puhtus-kiirus parkuuris osales kakskümmend üks paari. Kiire ajaga sõitsid end esikohale Kärolin Roosioks (Suuresti RSK) ja Rimfrost, teise tulemuse väärilise esituse tegid Rebeca Herne (Viru Ratsu) ja Maistro, kolmandale kohale platseerusid Loona Mirt Sarv (Viru Ratsu) ja Viirok. Päeva esimese parkuuri kõrgusel 70 cm, mis peeti puhtusele ja ideaalajale – seal olid parimad eelmise sõidu teise koha omanikud Rebeca Herne (Viru Ratsu) ja Maistro.

Kõik Porkuni Karika tulemused: https://ratsanet.ee/system/files/9814/TS_Porkuni_20.08.21.pdf?1629471119