Eesti takistussõidu meistrivõistlusi asus juhtima Paul Argus

Täna sai Ruilas avalöögi pärast 2008.a. esimest korda peetav Eesti Rahvuste Karikas CSIO2*, mille raames viiakse ühtlasi läbi tänavused Eesti meistrivõistlused takistussõidus seenioritele. Avapäeva järel juhib tiitlivõistlust Paul, kes rahvusvahelistel võistlustel kasutab ka oma teist nime Richard, Argus.

Tänavuste Eesti seeniorite takistussõidu meistrivõistluste esimene osavõistlus peeti rahvusvahelise esimese päeva põhiklassi osana. Puhtusele ja kiirusele peetud 140 cm kõrguste takistustega sõidust võtavad tiitlipretendendid homsesse teise osavõistlusesse kaasa kohapunktid – esimene null, teine üks jne. Homme, mil kõrguseks juba 145 cm ja sõit ümberhüpetele, liidetakse juurde karistuspunktid. Võrdse seisu korral saab otsustavaks teise osavõistluse tulemus. Täna suutis eestlastest teha kiireima puhta sõidu sel aastal juba palju häid tulemusi näidanud võistluspaar Paul Argus (Tondi) ja Uppercut. Meistrivõistlustel osalejatest suutsid puhtad sooritused teha lisaks Argusele veel kolm võistluspaari. Ühe karistuspunktiga homseks võistluseks ja teise kohaga lõpetas täna eestlastest Gunnar Klettenber (GKG) ja Lance S, kolmandana tiitlikaitsja Kätlin Sehver (Ruila Tall) hobusel Utinka S. Neljandana suutsid raja vigadeta läbida Tiit Kivisild (Ruila Tall) ja Calina. Arvestades homset sõitu, on kõik muutused veel võimalikud, sest neljandal kohal oleval Kivisildil on kaasas vaid 3 karistuspunkti, mis vähem, kui üks viga takistusel.

Võttes kokku aga rahvusvahelise sõidu, siis oma head minekut näitas Lääne-Euroopas resideeruv Soome takistussõitja Sebastian Numminen, kel õnnestus võtta topeltvõit: esikoht hobusel Contendo da Carma, teine Qui Vivra Verra. Argus ja Uppercut lõpetasid kolmandal positsioonil, Klettenberg ja Lance S kuuendal. Kahe eestlase vahele mahtusid veel neljandana leedukas Kostas Gaigalas hobusel Casmir Hom ja venelanna Olga Chechina hobusel Ziezoo.

Lisaks tänasele põhisõidule peeti Ruilas kolm madalamat võistlussõitu, kus kõikides mängiti võitja auks Eesti hümni (kuigi kõik tänased neli kõlanud neli hümni olid ühe kõlaga, sest Eesti ja Soome hümne eristab vaid tõsine professionaal). Päeva avasid juuniorid kahefaasilise 115 cm kõrguse parkuuriga. Täna suutsid parima tulemuse välja sõita Susan Kaleta (Viljandimaa) ja Aga Flamenco von Feight, kellele vaid vähem kui kahe kümnendikuga pidid alla jääma Catlyn Resto (Tartumaa) ja London ning ligi poole sekundiga leedulanna Monika Linkute hobusel Herbas.

Noorte hobuste sõidu, kus 6-e aastased läbisid kahefaasilise parkuuri kõrgusel 120 cm ja 7-e aastased kõrgusel 125 cm, võitis Rein Pill (Ruila Tall) hobusel A Brok. Teise tulemuse sõitsid välja Andres Udeküll (KRT) ja Henrietta ning kolmanda koha võttis sarnaselt juuniorite sõiduga Leedu sportlane, sedakorda Andrius Petrovas hobusel Baileys K.

Avatud 130 cm kiireimad olid avapäeval Urmas Raag (GKG) ja Laguna vd Roshoeve, kellele järgnesid alati kiire Venemaa paar Aleksander Belehov ja Liding Light ning noor leedukas Kristupas Petraitis hobusel Lordano. Ruilas toimuva Rahvuste Karika tulemused leiate aadressilt http://www.tallinnhorseshow.ee/est/nations-cup/tulemused/rahvuste-karikas-2012/ .