Eesti takistussõidukoondis osaleb Minski Rahvuste Karikal

Käesoleva nädala neljapäevast pühapäevani osaleb Eesti takistussõidukoondis Valgevenes CSIO2*-W tasemega Minski Rahvuste Karikal, mille raames toimub lisaks traditsioonidega võistkonnasõidule järjekordne meie liiga MK-etapp.

Kahevooruline Rahvuste Karika sõit on Minski lähedases Ratomka ratsakeskuses kavas reedel, MK-etapp pühapäeval. Kokku on võistlusel kolm võistlusala, mis annavad punkte Rolex Rankingu edetabelisse. Eesti on esindatud nõndanimetatud B-koondisega, kuhu kuuluvad Andres Udeküll, Ebbe-Liisa Sõnajalg, Heiki Vatsel ja Margit Mägi. Sportlased suundusid Minskisse koheselt pärast Riia MK-etappi.

Rahvuste Karikas on maailma vanim võistkondlik võistlussari. Võistkonnas osaleb neli liiget, kellest kolme parema tulemused arvestatakse. Teises voorus stardivad kolm võistluspaari. Minski võistlusel osalevad lisaks Eestile veel Valgevene, Venemaa, Leedu ja Moldova koondised. Eestil on õnnestunud Rahvuste Karika etapp võita kahel korral – Moskvas ja Bratislavas.

Ülevaatlikku pilti ratsakompleksist näeb siit: http://v8.cache1.c.bigcache.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/31634568.jpg?redirect_counter=1