Eesti takistussõitjad alustasid Helsingi Horse Show`d suisa kolme võiduga

Täna algas rahvuslike võistlusklassidega Helsingi International Horse Show, avapäeval tegid Eesti takistussõitjad ülitugeva tulemuse, võttes suisa kolm alavõitu. Rahvusvahelised takistussõitjad alustavad siiski homme.

Kolm eestlaste võitu tulid järjest. Esimesena võitis keskpäeval 130 cm kahefaasilise sõidu Paul Argus hobusel Uppercut. Argus ja Uppercut oli teises faasis ligi kaks sekundit kiiremad teisena lõpetanud Ville Peltokoskist ja hobusest Caol Ila ning ligi kuus sekundit kiiremad kolmandana lõpetanud MaijaYli-Huhtalast ning Marbellast.

Teise võidu tõi Eestile My Relander, kes poniga Schecki II jäi teistele püüdmatuks ponide 110 cm kõrguses sõidus. Kolmanda võidu toob Soome lahe lõunakaldale Maarja Martinson, kes oli hobusega Dolanda parim viieaastaste hobuste stiilipunktide sõidus. Teist kohta edestasid Martinson ja Dolanda muide vaid 0.001 punktiga.

Auhinnalisi kohti tuli Eestile veelgi. Juuniorite sõidus jõudis üheksandale auhinnalisele kohale Kristi Luha hobusel Vacantos, Sama auhinnalise koha saavutas Kullo Kender hobusega Rubiera kuni 25.a. ratsanike sõidus.

Täna õhtul kell 20.00 algab Helsingis rahvusvaheline koolisõit, kus Grand Prix starti asuvad teiste hulgas Dina Ellermann ja Landy`s Akvarell. Helsingi võistluse tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/844/844zeitplanENG.htm , võistluse kodulehekülg http://www.helsinkihorseshow.fi/ .