Eesti takistussõitjad alustasid Helsingis auhinnaliste kohtadega

Eile pärastlõunal algas Helsingis sealse hobumessi raames peetav CSI1* tasemega rahvusvaheline takistussõiduvõistlus, kus osalevad ka mitmed Eesti sportlased. Eilse parimana oli Rein Pill hobusega A Brok viies kõrgusel 135cm.

Helsingi võistluse avapäeva põhiparkuuri kõrguseks oli 135cm, parim selgitati puhtusele ja kiirusele. Kiireima puhta sõidu tegi soomlanna Rosa Mäkelä eestlastelegi tuntud hobusega Virgin Express. Kui teine koht läks Rootsis elavale iirlasele John Hicky`le hobusega, siis kolmas oli jällegi Soome esindaja, Sanna Backlund hobusega Fairplay vh Hellehof.

Eestlaseid jõudis auhinnalistele kohtadele neli. Viies koht kuulus Rein Pillile hobusega A Brok, kuuendad olid Urmas Raag ja Carlos. Nelja karistuspunktiga oli 10. Oliver Karma hobusega Vanco Z, Kullo Kender ja Acer kogusid kaheksa karistuspunkti, mis andis auhinnalise 12. koha.

Rahvusvahelise võistluse avasõiduks oli kahefaasiline parkuur kõrgusel 125cm, mille võit läks Hicky`le hobusega Top of The Hill. Selles sõidus oli kolmas Urmas Raag hobusega Ibelle van de Grote Haart, kuues Piret Ervald hobusega Ice de Wiqui. Lisaks tõid Eestile auhinnalised kohad Oliver Karma ja Hangstone JT Z, kes lõpetasid 11. kohal ning Ketlin Ramjalg ja Qatimini des Vergers Z 12. kohaga. Kõik auhinnalised läbisid mõlemad faasid vigadeta.

Helsingi tulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/sv/competitions/15379