Eesti takistussõitjad alustavad võistlemist Sopotis ja Moskvas

Käesoleval nädalal osalevad Eesti takistussõidu liidrid järjekordsetel kõrgetasemelistel rahvusvahelistel võistlustel. Pinget jätkub nii Poola kuurortlinna Sopotisse, kui Venemaa pealinna Moskvasse.

Sopotis, mis veidi vanemale põlvkonnale tuntud seal peetud populaarsete laulufestivalide kaudu, kus peaauhinnaga pärjatud nii Jaak Joala kui Anne Veski, stardivad Tiit Kivisild ja Jüri Sokolovski. Kuurostlinnas peetakse Poola Rahvuste Karika etapp tasemel CSIO3* ning algselt plaanis ka Eesti osaleda meeskonnavõistluses, kuid kahjuks tõmbasid plaanidele kriipsu peale nii Ebbe-Liisa Sõnajala kui Hanno Ellermanni hobuste vigastused. Kivisild ja Sokolovski asuvad Sopotis võistlustulle individiuaalvõistlejatena.

Moskva lähistel asuvas Planernaya ratsakeskuses viiakse läbi CSI3* tasemega turniir, sellel osalevad Gunnar Klettenberg ja Urmas Raag. Mõlemad takistussõitjad testisid hobuste vormi möödunud nädalal Ruilas, kus mõlemad teatavasti jõudsid auhinnalistele kohtadele. Loodame hea vormi jätkumist.

Mõlemal rahvusvahelisel võistlusel on sportlastel võimalik täita Londoni Olümpiamängude normatiivi ning koguda sellega punkte Olümpia edetabelisse. Meie liigast pääseb Olümpiale kolm edukamat individiuaalvõistlejat. Olümpia-liigasse kuuluvad lisaks meie traditsioonilisele Kesk-Euroopa MK liigale veel Kaukaasia, Kesk-Aasia ning Lähis-Ida riigid, mis teeb kvalifitseerumise vägagi konkurentsitihedaks.