Eesti takistussõitjad näitasid Poolas tugevas konkurentsis väga head vormi

Gunnar Klettenberg ja B Captain Norman. Foto Külli Tedre-Gavrilov

Poolas Michalowices toimunud Cracovia Szary Equestrian Show 2020 teine nädalavahetus kujunes eestlaste jaoks samuti väga edukaks. Auhinnaraha kogus kõige rohkem Paul-Richard Argus, pühapäevases GP-s oli meie ratsanikest parim Gunnar Klettenberg.

CSI2* võistlusele kogunesid 12 riigi võistlejad ja konkurents oli väga tugev. Kõige kõrgema taseme parkuurides osales lausa kuni 80 võistluspaari. Jätkuvalt näitas kiiret minekut Argus, kelle kõik kolm hobust näitasid head vormi. Rõõmu pakkusid Gunnar Klettenbergi väga head tulemused kahe hobusega.

Võistlus algas neljapäeval, kus 135 cm puhtus-kiirus parkuuris said kiire ajaga Argus ja Renessin neljanda ning Gunnar Klettenberg ja Esprit Du Buisson Z üheksanda koha. 140 cm kahefaasilises sõidus tulid kolmandaks Argus ja Jay-Z-Bee. Klettenberg ja B Captain Norman jõudsid 15. auhinnalisele kohale. Kokku võistles siin sõidus 79 võistluspaari.

Reedeses 140 cm kahefaasilises võistlusklassis noppisid Argus ja Freedom kõrge teise koha, jäädes napilt alla tuntud Poola ratsanikule Maksymilian Wechtale, kes võitis hobusel Celtia II. Samas sõidus jõudis 16. auhinnalisele kohale veel Erik Aedviir hobusel Cahir N. Pauli edu jätkus 145 cm puhtus-kiirus parkuuris, kus koguti ka Longines Rakingu punkte. Jay-Z-Beega tehti suurepärane sõit, kuid jällegi pidi Argus alla vanduma poolakale ja leppima teise kohaga. Seekord osutusid kiiremaks Jarosław Skrzyczyński ja Jerico. Renessiniga lõpetas eestlane 15. kohal. Auhindadele jõudis ka Gunnar Klettenberg kahe ratsuga (Esprit Du Buisson Z 12. koht, B Captain Norman 16. koht). Lisaks tuli Kertu Klettenberg Queenslandiga 13-ks.

Laupäevases 130 cm lõpetas meie parima paarina Berit Lehtsaar Solei Soleil 10. kohal.  Päeva kõrgeimas parkuuris, mis peeti ümberhüpetele kõrgusel 140 cm, saavutasid Argus ja Freedom 4. koha. Suurepärase tulemuse siin ringis said kirja ka Maarja Martinson ja Kragbech’s Celica, kes tulid 10-ks. Noorte hobuste sõidus (125/130 cm) said tubli kolmanda tulemuse kirja Kertu Klettenberg ja Jolanda.

Pühapäevases ümberhüpetega 135 cm parkuuris näitasid jälle head minekut Lehtsaar ja Solei Solei, kes saavutasid kõrge teise koha. 145 cm grand prix’  sõidus, kus jällegi sai koguda LR punkte, lõpetasid parima Eesti paarina Gunnar Klettenberg ja B Captain Norman, kes said kirja viienda tulemuse. Ümberhüpetele jõudis siin kokku 11 paari 66-st.

Jääme huviga ootama novembri keskpaigas toimuvaid sisemeistrivõistluseid, kus selliste suurepäraste tulemuste põhjal on oodata põnevat lahingut kuldmedalile.