Eesti takistussõitjad võitsid Helsingi Mastersi avapäeval kõik sõidud

Eesti takistussõitjaid saatis täna, Helsingi Mastersi takistussõitjate avapäeval, täielik edu – võideti kõik neli kavas olnud võistlussõitu. Kaks võitu võttis Paul Argus.

Päeva põhialaks oli 140 cm kõrguste takistustega kahefaasiline parkuur, mis oli eelmänguks homme toimuvale individiuaalsele Põhja- ning Baltimaade meistrivõistluste sõidule. Halvad ilmastikuolud olid rikkunud põhisõiduks soojendusväljakut sedavõrd, et kohtunike kogu otsustas soojenduse läbi viia võistlusväljakul. Startide arvgi oli langenud 12-le. Teise ossa pääsesid vaid viis võistluspaari ning ainukesena suutis sealgi vigu vältida Paul Argus hobusel Uppercut, võttes sellega ka võidu. Teisena lõpetas juba viis karistuspunkti teeninud taanlanna Eva Kragh Pedersen hobusel Lito, kolmandana kuus karistuspunkti kogunud soomlanna Hanna Tardiveau hobusel Prinz Clintus. Teised meie takistussõitjad selles parkuuris – Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Trooja, Andres Udeküll ja Henrietta, Heiki Vatsel ja Vanco Z ning Kullo Kender ja San Antonio – lõpetasid nelja karistuspunktiga esimeses faasis.

Argus võitis lisaks põhisõidule ka väikese ringi 125 cm kõrguse parkuuri, seda hobusega Stacandra. Selles sõidus tegid eestlased tõelise "reha" võttes esiviisiku kohtadest neli. Teisena lõpetasid Catlin Vatsel ja Catwoman XS, kellele kaks sajandikku jäid alla kolmanda koha pälvinud Andres Udeküll ja Calcyl. Viienda koha teenisid välja Margit Mägi ja Warriena. Just Margit Mägi oli omakorda see, kes võitis keskmise ringi 130 cm kõrguse sõidu hobusega Artas. Samas sõidus olid teised Andres Udeküll ja Sir Sirius. Päeva viimaseks alaks olnud noorhobuste sõidu pani "kotti" Heiki Vatsel seitsmeaastasel Kameronal.

Homme algab takistussõitjatel võistluspäev kell 8.00 125 cm sõiduga. Põhja- ning Baltimaade tiitel selgitatakse kell 16.00 algavas 140 cm kõrguses ümberhüpetega sõidus. Võistlustulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/sv/competitions/7076 , võistluste kodulehekülje, kus edastatakse ka otsepilti, aadressilt http://www.helsinginratsastajat.fi/helsinki-masters-2013/ .