Eesti takistussõitjad võitsid Zagares peetud võistkonnavõistluse, Kivisild GP seitsmes

Leedumaal Zagares toimunud rahvuslik ja rahvusvaheline võistlus lõppesid Eesti võistkonnale edukalt, kui võideti rahvuslikul tasemel kavas olnud 140 cm kõrguste takistustega võistkonnasõit.

Hobumaailma toimetuse informatsioon Leedus toimunud võistlustelt on lünklik, kuna korraldajad ei ole ametlikke tulemusi senimaani avalikustanud. Sellele vaatamata oleme teada saanud, et võistluste finaaliks olnud rahvusliku kahevoorulise võistkondliku 140 cm kõrguste takistustega sõidu võitsid eestlased, kes edestasid ümberhüpetel Valgevene koondist. Edukasse koondisesse kuulusid Kertu Klettenberg ja Ulrike R, Urmas Raag ja Lord Conte, Rein Pill ja A Brok ning Tiit Kivisild ja Corsica.

Kogu Zagare võistluse olulisimaks sõiduks oli pühapäevane kuni 160 cm kõrguste takistustega MK-etapp, mille võit läks Poolasse Andrszei Gloskowszkile. Eesti parimana saavutas Tiit Kivisild Torrerol seitsmenda koha, mis lisas tema kontole kuuenda koha MK punktid. Viimast asjaolul, et venelane Vladimir Beletsky osales kahel hobusel ja saavutas kaks auhinnalist kohta Tiidu ees.

Lisaks võistkondlikule esikohale said eestlased nautida võidurõõmu keskpäevases tõusva raskusega parkuuris, kus jokkeri kõrguseks 150 cm. Võidukas oli Margit Mägi hobusel Artas. Võit tuli eestlastele ka rahvuslikus 125 cm klassis, kui teistele püüdmatuks jäid laupäeval 120 cm sõidu teisena lõpetanud paar Susan Kaleta ja Aga Flamenco von Feicht. 125 cm sõidus olid kolmandad Katrin Pill ja Adolf.