Eesti takistussõitjate edu jätkus Leedus reedelgi, Mia Marleen Lannole kaksikvõit

Mia Marleen Lanno Draguziais autasustamisel / foto Hillar Talts

Eesti takistussõitjad jätkasid edukalt auhindade kogumist Leedus Horsemarketi ratsakeskuses reedelgi, kui ponisõidus võttis kaksikvõidu Mia Marleen Lanno, muid auhinnalisi kohti tuli meile igast sõidust.

 

Reedene võistluspäev Draguziais asuvas Horsemarketi ratsakeskuses algas poniklassi 90cm kõrguste takistustega sõidus, kus nii esimese kui teise koha hõivas Mia Marleen Lanno vastavalt ponidega Burberry ja Taglas. Samas sõidus jõudis auhinnalisele neljandale kohale Anna Schneider poniga Only.

Teise võistluspäeva kõrgeim parkuur oli 130cm, mille võitis lätlane Kristaps Neretnieks hobusega Cha-Cha ning kolmas kuni kuues koht tulid Eestisse. Kolmandana lõpetas Berit Lehtsaar hobusega Lasca, talle järgnesid Camille Mahoni ja Orlymeja, Pille Elson ja Dixon ning Kertu Klettenberg ja D.Lady. Kõrgusel 120cm oli samuti kolmas Lehtsaar, seekord hobusega So Easy, neljanda positsiooni hõivas Paul Argus hobusega Jay-Z Bee.

Noorte ratsanike sõidus kordus reedel neljapäevane stsenaarium, kui võit jäi Leetu ning viis järgnevat kohta tulid Eestisse. Seekord võttis võidu ainukese meesterahvana startinud Liudvikas Salna hobusega Heksal, järgmised kohad hõivasid Marlene Makarov ja Emora, Teele Kaal ja Rokoko, Stella-Ingrid Liinamäe ja Calimero von Cimely, Berit Lehtsaar ja Solei Solei ning Elizabeth Põder ja Piccolina.

Eestile tuli auhindu ka noorte hobuste sõitudest, ku 6/7aastaste klassis oli teine Helen-Britt Liidemann ja Gwenna N, viieaastastes jagasid puhta sõiduga esikohta Piret Ervald ja Calanda de Laubry Z ning Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Extreme. Eestlastega sarnaselt oli puhas ka Andrius Petrovas hobusega Contoki Star.

Tänaseks põhisõiduks on 145cm kõrgune Longines Ranking punkte andev sõit. Tulemused leiate aadressilt https://online.equipe.com/en/competitions/22881

Võistluse kodulehekülg https://horsemarket.lt/en/horsemarket-equestrian-spring-tour-2018-en