Eesti takistussõitjate parimaks päevaks Prantsusmaal jäi reede

Nagu laupäeval oma lugejaid teavitasime, osalesid möödunud nädalavahetusel Prantsusmaal Marcq en Baroeul nimelises linnas CSI2* tasemega võistlusel Rein Pill ja Tiit Kivisild. Pariad tulemused saavutati meie sportlaste poolt reedel.

Reedel jõudis mäletatavasti Rein Pill (Ruila Tall) kahel korral auhinnalisele kohale kõrgustel 125 cm ja 135 cm. Laupäeval kahjuks edu korrata ei suudetud. Pill ja Tourans kogusid laupäevases kahefaasilises 130 cm kõrguste takistustega sõidu teises osas neli karistuspunkti, mis auhinnale ei viinud. Kivisild (Ruila Tall) teenis neli karistuspunkti nii Calina kui Corsicaga sama sõidu esimeses osas. Nelja karistuspunktiga lõpetas Rein Pill Carrera Z-ga ka puhtusele ja kiirusele peetud 140 cm kõrguse parkuuri.

Pühapäeval seevastu üks auhinnaline koht meie meestele siiski tuli, kui Kivisild jõudis Calinaga puhta sõidu juures kõrgusel 135 cm auhinnalisele 13-le kohale. Kivisild ja Corsica lõpetasid ühe, Pill ja Carrera kahe mahaajamisega. Touransiga Pill katkestas.

Marcq en Baroeuli Grand Prix stardis oli 42 võistluspaari, eestlased seekord ei osalenud. CSI2* tasemele kohaselt oli Rolex Rankingu punkte andnud GP takistuste kõrguseks 145 cm. Tulemusi analüüsides tundus rada olevat raske, kuna ümberhüpetele pääses vaid neli võistluspaari. Seal suutis vigadeta lõpetada vaid võitja, Rolex Rankingu 136., prantslane Timothee Anciaume hobusel Olympique Libellule.

Kõik Prantsusmaa võistluse tulemused leiate aadressilt http://www.aper-equitation.fr/csi_marcq_en_baroeul_1145.htm .