Eesti takistussõitjatel Kesk-Euroopa liigas kaksikjuhtimine

Käimasolev takistussõidu MK-hooaeg on kujunenud meie takistussõitjatele Urmas Raagile ja Rein Pillile arvestatavalt edukaks, kui meestel on Kesk-Euroopa liiga lõuna ja põhjaregioone arvesse võttes kaksikjuhtimine.


 
Teatavasti täiendas juba mõnda aega liigat juhtinud Urmas Raag eile Poznanis veelgi oma punktisummat, kui saavutas Grand Prix sõidus kolmanda koha, saades liiga teise koha punktid, kuna teisele kohale platseerus Saksamaa sportlane. Punktisummat suurendas vaatamata kogutud kaheksale karistuspunktile ka Rein Pill.
 
Analüüsime hetkel mõlema regiooni edukamate viie parima etapi summat, mis võetakse kaasa veebruarikuisesse finaali Varssavis. Urmas Raag on kogunud viie etapiga 83 punkti, Rein Pillil on teisena koos 74 punkti. Meie meestele järgnevad põhjaregioonis venelane Aleksandr Belekhov 64, tšehh Ales Opatrny 59 ning poolakas Michal Kazmierczak 55 punktiga. Lõuna poolelt on parimatena ungarlanna Mariann Hugyecz ja samuti rumeenlane Andrea Herck kogunud viie etapiga 63 punkti.

 

Liiga absoluutselt viimane etapp enne finaali toimub eeloleval nädalavahetusel Budapestis. Hobumaailmal ei ole küll hetkel Budapesti masterlisti, kuid eeldada võib, et Ungarile lähemal asuvad poolakad, tšehhid ja loomulikult ungarlased seal osalevad. Ilmselt ka rumeenlane. Vaadates punktiseisu, saame kindlalt väita, et Raag jääb liidriks ka pärast Budapesti. Maksimaalselt on võimalik Ungari pealinnast võtta 20 punkti, kuid kuna kõikidel lähimatel konkurentidel on juba arves 5 parimat etappi, ei lisandu kellelegi 20-t. Suhteliselt kindllt võib end tunda ka Rein Pill.

 

Varssavi finaalis koguvad sportlased punkte kolmest osavõistlusest ja need lisatakse viie parima etapi punktisummale. Avavõistluseks on 145cm kõrgune Tabel C parkuur, kus võit annab 10, teine koht 9 jne. Teine avavõistlus on ümberhüpetega parkuur kõrgusel 150cm, kus kogutakse tavapärased punktid ehk 20-17-15-13-12-11-..-1 ning lõplik valik tehakse 155cm kõrguses parkuuris, kus jagamisele tulevad võrreldes tavaetapiga topeltpunktid. Kõike seda arvesse võttes tuleb meie meestel vaatamata liidrikohtadele kolme parema hulka jõudmiseks koguda lisapunkte ka Poola pealinnas. Hoiame pöidlaid ja loodame läha kahte meie sportlast Pariisi finaalis!


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23