Eesti takistussõitjatel oli Ypäjäl väga edukas nädalavahetus

Suur arv meie takistussõitjaid võistles möödunud nädalavahetusel Soomes Helsinki International Porsche Horse Show-l, mis oli ühtlasi kvalifikatsiooniks Helsingi Horse Show erinevatesse klassidesse. Eestlased pälvisid võistlusel arvukalt auhinnalisi kohti ning tõid koju ka paar võitu.

Laupäeval avas meie sõitjate „skoori“ Renek Rosenberg, kes jõudis 76 osalejaga peetud 100 cm kõrguses welcome sõidus Quidado de Raveliga puhta sõidu juures 18ndale auhinnalisele kohale.

110 cm kõrgune parkuur oli jagatud osalejate rohkuse tõttu kaheks. Parima tulemuse tegi siin Linda Randpere, kes jõudis hobusel Lord of the Rings N A arvestuses 5ndale kohale. 11. auhinnalise koha võttis samas Rein Pill Alfons Ra’l, kelle tulemuseks oli 4 kp.

Sarnaselt olid poolitatud ka 120 cm (73+73) ja 130 cm (40+40) kõrgused klassid, millest esimeses tegi parkuuri parima tulemuse Kullo Kender San Antoniol, võites nii 120 cm A arvestuse. Samas järgnesid puhaste sõitudega kuuendana Renek Rosenberg ja Torpille du Banney, seitsmendana Britt Nigul ja Sacramento, kümnendana Piret Ervald ja Emora ning 13ndana Helena Palu ja Charly M. B arvestuses võttis kõrge neljanda koha My Relander BlackwoodLand Rockil, kaheksas oli Rein Pill hobusel Cinte Z, 10s Kullo Kender Dolandal, 12. Britt Nigul Edie-Amingol, 15. Linda Randpere hobusel Lord of the Rings N. Ka nemad läbisid kõik parkuuri vigadeta.

130 cm oli edukaim Tiit Kivisildile, kes pälvis B arvestuses Donna Paolaga Rosa Mäkelä ja meie Virgin Expressi järel teise koha. Samas oli kuues Sandra-Liis Hääl hobusel Gamin S. A arvestuses võttis neljanda koha Rein Pill A Brokil, järgnesid Linda Randpere ja Gardento Prova kuuenda ja Kullo Kender ning LRK Axel V kaheksanda kohaga.

Ülirõõmsalt lõppes meie jaoks ka pühapäeva hommiku esimene klass, kus 74 osaleja juures tuli võitjaks Ketlin Ramjalg hobusel Qatimini Des Vergers Z. Kõrge neljanda koha napsas Helen-Britt Liidemann Catana van't Steenputjel, Piret Ervald ja Emora olid kümnendad ning Rein Pill ja Cinte Z 14ndand. Puhtaid sooritusi oli siin klassis muide vaid 6.

Prix de Horze kõrgusel 130+135 cm (kahevooruline, 10 esimese vooru paremat osalesid teises voorus) oli edukas Piret Ervaldile, kes lõpetas klassi 72 osaleja seas teisel kohal hobusega Ice de Wiqui, olles üks kahest mõlemad voorud nulliga läbinud paarist! Talle järgnes Kullo Kender hobusel LRK Astrid L (4 kp), üheksandad olid Rein Pill ja Sinequamon (8 kp), kümnendat kohta jäi kohaliku sportlasega jagama Tiit Kivisild, kes võistles Donna Paolal. Tiidu järel lõpetasid 11ndana Linda Randpere ja Roos, auhinnalistele kohtadele pääsesid veel My Relander ja BlackwoodLand Rock (15) ning Oliver Karma ja Hangstone JT Z (16). Puhta sõidu tegid esimeses voorus ka Ketlin Ramjalg ja LRK Pittegaardens Rosita, kuid platseerusid napilt väljapoole auhinnakohti.

Sarnase süsteemi järgi peeti päeva lõpuks ka Prix de Porsche – 140 + 145 cm. Kahe vooru kokkuvõttes sai paremuselt teise tulemuse Rein Pill A Brokil (4 kp), kes oli 16 osaleja seas ainuke auhinnalise koha pälvinud eestlane.

Ypäjä võistluse tulemused: https://kipa.ratsastus.fi/modules/system/stdreq.aspx?P=2&VID=default&SID=855116861464640&A=sethandler%3asrlui%3ac2%3a%3a12701%3aESTE%3a%3alonglist&S=2&C=36669