Eesti takistussõitjatele Põhja- ning Baltimaade võistkondlik pronksmedal

Täna jõudsid lõpule Soome pealinnas Helsingis ajaloolisel Laakso ratsaväljakul peetud Põhja- ning Baltimaade meistrivõistlused takistus- ja koolisõidus, mis päädisid Eesti takistussõitjatele võistkondliku pronksmedaliga.

Nagu juba eile lugejaid teavitasime, startis Eesti koondvõistkond esimesena. Paraku ei toonud esimene voor meile rõõmu, sest kaheksa karistuspunktiga lõpetasid nii Paul Argus ja Uppercut, Margit Mägi ja Artas kui Andres Udeküll ja Henrietta. Koondise lootusi võidelda kõrgema, kui kolmadna koha eest, tõstis meie viimasena startinud Ebbe-Liisa Sõnajalg, kes Troojaga läbis vooru vigadeta. Pärast esimest vooru juhtis Taani nelja karistuspunktiga, Soomel oli kaheksa, Eestil kuusteist.

Teise vooru esimesena startinud Argus parandas oma esimese vooru tulemust, lõpetades ühe veaga, kuid kuna Soome ja Taani tegid seepeale nullid, jäi koha parandamine veel vaid teoreetiliseks. Soome ja Taani vahel tekkis aga siiski sportlik intriig, kui enne viimaseid startijaid olid võimalikud veel ümberhüpped. Selleks pidi Soome ankrunaine, eile individiuaalse kuldmedali võitnud Hanna Tardiveau sõitma puhtalt ning Taani korra eksima. Paraku ei olnud Tardieveau ja Prinz Clintuse vorm enam eilne ning eksimus tuli juba parkuuri alguses, mispeale soomlanna loobus ning Taani oli võitnud. Soomele hõbe, Eestile pronks. Mainigem siinkohal, et Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Trooja läbisid vigadeta ka teise vooru, olles sellega Eesti võistkonna parimad.

Toimetus tundis huvi tänase võistkondliku raja raskuse kohta ning sai kommentaariks sõidus osalenud Andres Udeküllilt, et rada oli madalam, kui laupäevane individiuaalne sõit, kuid tehnilisem. Väga tõsiselt oli üles pandud sportlase sõnul ennelõunane keskmise ja suure ringi ühise finaalina mõeldud 140 cm kõrgune sõit, kus vigu suutis vältida vaid kaks võistluspaari.

Enne ja pärast võistkondlikku sõitu olid kavas mitmed muud võistlusalad. Hommik algas eestlastele hästi, kui kell 8.00 alanud väikese ringi finaalis kõrgusel 130 cm saavutasid meie sportlased kaksikvõidu. Seekord võitja Andres Udeküll Calcylil, teine Paul Argus Stacandral. Õhtuses noorhobuste sõidus jõudis neljandale kohale Kullo Kender hobusel Sirli.