Eesti tänavused parimad ratsakoolid on selgitatud

Möödunud pühapäeval toimusid Saksa ratsakoolis viiendad Ratsakoolide Meistrivõistlused, kus võisid osaleda kõik Eesti Ratsaspordi Liidu tingimustele vastavad ratsakoolid ja nende õpilased. Kahjuks esindas põhjapoolset Eestimaad vaid Kukrumäe Ratsatalu, kuid see-eest olid Lõuna-Eestist võistkonnad välja pannud Saksa Ratsakool, Tobra Hobused ning Ecu Tallid. Noorte arvestuses võttis karika Kukrumäe võistkond, harrastajatest Saksa Ratsakooli esindanud Liivimaa RK II võistkond.

Ehkki võistlusest võttis osa 6 harrastajate ning ka 6 noorte võistkonda, peeti samal ajal ka individuaalseid arvestusi ning seda kolmes erinevas klassis: lapsed kuni 15a, noored vanuses 16-21 aastat ning harrastajad. Noortevõistkondades pidi olema esindatud kaks alla 15 aastast ja kaks 16-21 aastast ratsanikku, kellest mõlema vanuserühma esindajatest üks sõitis koolisõitu ja teine takistussõitu, ning harrastajate võistkonnas kolm harrastajat kellest kaks sõitis takistussõitu ja üks koolisõitu.

Harrastajate koolisõidu võitja Maarja-Liis Järvekülg-Luoma hobusel Olmar. Foto: Arno Raadom

Koolisõidus näitasid parimat taset Kukrumäe noored

Võistlused avas koolisõit, kus kõigi vanuseklasside peale asus starti 25 sportlast. Kuni 15aastaste sportlaste hulgas valitsesid koolisõitu RSK KRT noored, hõivates kõik viis auhinnalist kohta. Parima tulemuse saavutas Hanna Lang hobusel Rolly Z kogudes kohtunikelt kõrged 68,69%, teise koha saavutas Meril Sinisalu hobusel El Beg 66,19% ja kolmanda pronksmedali väärilise tulemuse sõitis välja Hanna-Ly Aavik hobusel Tarson saades tulemuseks 63,69%.

kuni 15aastaste noorte koolisõidu võitjad. Foto: Anna-Liisa Pääsukene

Kui alla 15aastaste ratsutajate hulgas oli konkurents esikohale väga tihe, siis 16-21aastaste vanuseklassis saavutati esikoht juba natuke selgema ülekaaluga. Taaskord näitasid parimat hobuse ja ratsutaja koostööd Kukrumäe Ratsatalu esindajad, kes saavutasid kaksikvõidu – võitis Diana Sedaseva hobusel El Beg (68,47%), teiseks tuli Fey Piir hobusel Carpe Diem (62,826 %) ning kolmanda koha saavutas Eli Roomets hobusel Calledius (58,91%) Märjamaa RSK-st.

Diana Sedaseva hobusel El Beg. Foto: Arno Raadom

Harrastajate hulgas asus starti 10 võistlejat ja selles klassis sõideti välja ka päeva parim tulemus koolisõidus. Esikoha saavutas Nõo RSK esindaja Maarja-Liisa Järvekülg-Luoma hobusel Olmar, teenides kohtunikelt hindeks 71,74%. Teise koha saavutas Kaie Mihkra Liivimaa RK-st hobusel Prometheus (65,326%) ja kolmanda koha väärilise sõidu tegi Annika Aruotsa hobusel Oidipus S 65%-ga, kes esindab samuti Liivimaa RK-d.

Harrastajate koolisõidu võitjad. Foto: Anna-Liisa Pääsukene

Takistussõit oli populaarseim harrastajate seas

Teiseks võistlusalaks oli kahefaasiline takistussõit kõrgustel 70 ja 80 cm. Takistussõidus osales kolmes erinevas arvestuses kokku 38 ratsutajat, neist enim starte oli harrastajate klassis. Kuni 15aastaste noorte hulgas saavutasid parima tulemuse Ihaste tallide esindajad Kirke Rebane hobusel Preili ja Marilin Arens hobusel Primas – mõlemad läbisid kahefaasilise parkuuri puhtalt, kuid kiirem aeg tagas võidu just Rebasele. Kolmanda koha saavutas Jessica Kaal RSK KRT-st hobuse Tarson, kes läbis samuti mõlemad faasid puhtalt, kuid teise faasi aeg oli tervelt 5 sekundit aeglasem kui teise koha omanikul Marilin Arensil.

16-21aastaste noorte hulgas hõivas esimese ja teise koha Nõo Ratsaklubi esindav Anneliis Nurk vastavalt hobustel Vainquer ja Artik, tehes mõlema hobusega ühtlaselt kiire teise faasi, kahte hobust jäi lahutama 4 sekundikümnendikku. Kolmanda koha saavutas Fey Piir hobusel Carpe Diem (KRT).

16-21aastaste noorte takistussõidu võitja Anneliis Nurk hobusel Vainquer. Foto: Anna-Liisa Pääsukene

Harrastajate vanuseklassis läks võit Liivimaa RK-d esindavale Maria Kivastikule, kes sõitis teises faasis kõigi vanuseklasside peale välja kõige kiirema aja. Teise auhinnalise koha saavutas Maarja-Liis Järvekülg-Luoma hobusel Olmar, kolmanda, pronksmedalit väärinud tulemuse saavutas Kukrumäe Ratsatalu rastutaja Kristeli Veimann hobusel Resta.

Noorte arvestuses osutus parimaks võistkonnaks Kukrumäe Ratsatalu esimene noortevõistkond koosseisus Meril Sinisalu, Diana Sedaseva, Fey Piir ja Jessica Kaal. Harrastajate arvestus saavutasid esikoha Saksa Ratsakooli esindanud Liivimaa RK teine harrastajate võistkond, kuhu kuulusid Annika Aurots, Maria Kivastik ja Arno Raadom.

Pühapäeva hommikuks oli Eestimaale tavapärane tuuline ja vihmane sügisilm asendunud kena päikesepaistelise ja suvise soojaga, mis kestis läbi terve tiheda võistluspäeva, lubades nii rohkel publikul kui ka võistlejatel nautida kogu toimunud võistluskava täiel rinnal. Saksa Ratsakool võõrustas Ratsakoolide Meistrivõistlusi teist aastat järjest. Kas teatepulk antakse nüüd jälle vahelduseks üle Põhja-Eestisse, selgub vast aasta lõpus.

Võistluse noorim osaleja – 9aastane Kristina Albertina Reinstein hobusel Harri. Foto: Anna-Liisa Pääsukene