Eesti üherakendite koondis teeb Kronenbergis viimaseid MM-i eelseid treeninguid

Eve Haggi Kronenbergis treeningväljakul; autor Riina Rõa

Käesolev nädal on Eesti rakendispordile ajalooline, kui esmakordselt asub üherakendite MM-il võistlustulle kolmeliikmeline koondis, kuhu kuuluvad Eve Haggi, Urmas Saks ning Ülar Raudsepp.

Mäletatavasti võistlesid meie koondise liikmed viimati veidi enam kui nädalapäevad tagasi Poolas Ptakowices, kus treeniti koos veel nädal ning MM-i toimumispaika Kronenbergis, mis asub Hollandis Saksamaa piiri lähistel, jõuti esmaspäeva hommikul. Eile keskpäeval samasse paika saabunud Eesti Chef d`Equipe Riina Rõa kiitis Hobumaailmale võistluspaika ja lisas, et samasse on jõudnud ka koondist treenerina abistav Gerardus Leijten, keda paraku eestlased peavad jagama teise väikese riigi Luksemburgi sportlastega. Leijten on teatavasti Eestis olnud viimasel perioodil iga-aastane külaline oma kliinikutega. “Täna keskpäeval viib Gerald läbi ametliku treeningu,” sõnas Rõa. MM-il nimelt on igale riigile eraldatud konkreetne ajavahemik, millal sportlased võivad ametlikel väljakutel treenida.

Tänavust MM-tiitlit asub jahtima 125 sportlast 23st riigist, kusjuures 20 neist on esindatud koondistega. Tiitlikaitsjana asub võistlustulle sakslane Dieter Lauterbach, kohal on ka kahe aasta tagune pronks Saskia Siebers Hollandist, kui samas puudub osalejate nimekirjast eelmise MM-i hõbe poolatar Weronika Kwiatek. Meile tuntumatest sportlastest on kohal lätlanna Anda Pavlovska, leedukas Almutis Raila, Olustveres kahel korral võitnud Talvikki Järvinen, keda assisteerivad Soomest Ben Simonsen, Leena Kalalahti ning Sanna Tirkkonen. Kohal on ka kahel esimesel Olustvere aastal paarides võitnud poolakas Sebastian Bogacz.

Homme kell 8.30 on kavas hobuste esmane ülevaatus, neljapäeval algab samal kellaajal koolisõit. Kas meie sportlased võistlevad koolisõidus neljapäeval või reedel, sõltub homsest Ched d`Equipe Riina Rõa loosiõnnest.

Informatsiooni MM-i kohta leiate meie koostööpartneri Hoefneti lehelt aga loomulikult ka MM-i ametlikult kodulehelt, mille leiate siit.