Eesti üks edukamaid kestvushobuseid Nola müüdi Dubaisse (täiendatud)

Eesti üks edukamaid kestvushobuseid, 9-aastane eesti sporthobune Nola jätkab oma edukat karjääri Araabia Ühendemiraatides Dubais.

Nola uueks omanikuks on nüüd kestvusratsutamise tippu kuuluv MRM Stables. Tall kuuulub 2014. aastal WEGis kulla ja neli aastat varem Kentuckys pronksi võitnud Dubai kroonprintsile Sheikh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoumile.

Hobuse pikaaegne ratsanik ja üks omanikke Kairit Järv kommenteeris Hobumaailmale, et neil on väga väga kahju. "Loodame südamest, et ta leidis hea uue kodu ja tema eest hoolitsetakse seal hästi".

Küsisime ka, mida arvavad Kairit ja tema abikaasa, kes oli samuti hobuse omanik, selle riigi kurikuulsusest seoses hobuste kohtlemisega. "Seal on väga palju talle ja neid ei saa omavahel võrrelda ega niiöelda ühte patta panna. Nola läks tipptalli, kus on hobustele parimad tingimused garanteeritud. Nad on üle maailma ostnud kokku vaid parimaid võistlushobuseid. Tegu on tippsportlastega, kes soovivad väga võistlemist jätkata, seega jälgitakse kindlasti ka hoolikalt, et FEI neile enam võistluskeeldu ei annaks."

Maie Kuke kasvatatud Nola ema on Fiana, isa Nelson ox ja emaisa False Passe. Koos ratsanik Kairit Järvega saavutas Nola nii Eestis kui välismaal mitmeid esikohti, s.h. on nad ka kolmekordsed Eesti meistrid.

Eesti Ratsaspordi Liit