Eesti üks parimaid takistussõiduhobuseid Ulrike R lõpetas karjääri

Kertu Klettenberg teatas täna oma Facebooki seinal, et tema ja kogu Eesti üks parimaid takistussõiduhobuseid Ulrike R (15) lõpetab võistlusspordi ning jätkab edaspidi sugumärana.

Hobumaailmale antud kommentaaris toob Kertu põhjuseks hobuse jalgade tervise, mis on problemaatiline olnud varemgi. Klettenbergid on Ulrikese kõõluseid tema karjääri jooksul mitmel korral pidanud hoolikalt ravima ning leiavad, et 15aastasel tipphobusel on nüüd aeg minna teenitud pensionile. „Paraku on nii, et meie ühine tähelend jääb siin katki, sest ta oli ja on suure sõidu hobune, aga selleks ei ole ta kahjuks enam vormis. Parem on tal minna pensionile, mida ta saab veeta rahulikult ja väärikalt,“ sõnas Kertu, kes saavutas Ulrikega sarnaselt oma isale arvukalt häid tulemusi.

Eesti ratsaspordipublikule jäävad kindlasti eredalt meelde Gunnar Klettenbergi ja hollandi soojaverelise mära Ulrike R MK etapi võit Saku Suurhallis 2012. aastal ning Kertu Klettenbergi imeline kolmas koht samal hobusel eelmise aasta Tallinn International Horse Show põhisõidus. Kertu ise peab enda ja ilmselt ka hobuse karjääri üheks raskeimaks katsumuseks tänavu veebruari lõpus Varssavis toimunud MK Kesk-Euroopa liiga finaali, kus nad lõpetasid põhisõidu nulliga ja ülitugeval neljandal kohal.

Kertu ja Ulrike TIHS 2015 kolmas koht! Foto: Külli Tedre

„Poola võistlus oli kahtlemata raskeim mu elus, isegi Helsinki 5* MK etapp ei olnud niisugune. Hüppasime Ulrikesega üldse koos u 6-7 MK etappi ja neist neli tükki nulliga. See on juba iseenesest väga hea saavutus,“ arvab Kertu, kes peab Ulrikest kahtlemata oma elu parimaks hobuseks ega tea, millal tal jälle sedasi veab. „Üldiselt meeldisin mina ka talle väga!“ leiab ta.

Teised hobused ei pidanud aga Ulrikesele niiväga meeltmööda olema, seetõttu saab huvitav olema näha, milline on see tujukas mära emana, sest varem pole tal ühtegi varssa olnud. Kui kõik õnnestub, on plaanis Ulrikest tulevikus mitmeid kordi paaritada. Sovivat täkku pole veel siiski otsitud, nii et seegi saab olema põnev.

Soovime Ulrikesele ilusat kappamist karjamaal!

Meenuta Gunnari ja Ulrikese võitu Saku Suurhallis: