Eesti võistkond ebaõnnestus Venemaa Rahvuste Karikal

Moskvas toimuva kõrgeima kategooria rahvusvahelise takistussõiduvõistluse teise päeva põhialaks oli Venemaa Rahvuste Karika sõit, kus osalesid kuue riigi võistkonnad. Eesti seekord kahjuks ebaõnnestus ja saavutas viienda koha välja langenud Läti ees.

Moskvas viibiva Eesti Ratsaspordi Liidu peasekretäri Siim Nõmmoja kommentaar toimetusele fotot saates oli lühike, kuid ilmselt tabav: "Katastroof …". Eesti lõpetas kaks vooru kuuekümne karistuspunktiga. Klettenberg ja Bingo langesid mõlemas voorus välja, Pill ja Konstantinos läbisid esimese vooru kaheksaga, teise kuueteistkümnega. Raag ja Axel ning Kallaste ja Ex Calibur suutsid teises voorus oma tulemusi parandada. Kui Raag kogus esimeses voorus 12 ja Kallaste 16 karistuspunkti, siis teise vooru läbisid mõlemad neljaga. Liites punktid, saamegi korvpallile omase skoori 60. Mis teha, polnud Eesti päev.

Rahvuste Karika võitsid teist korda järjest poolakad, kes mäletatavasti olid parimad ka Leedus. Poolakate tulemuseks fikseeriti 20 karistuspunkti. Teise tulemuse sõitsid välja venelased, kelle tulemuseks jäi 28. Kolmas koht Moskvas Valgevenele 36 ja neljas Leedule 52 karistuspunktiga. Leedukate Benas Gutkauskas sõitis muide hobusega Lascar mõlemad voorud puhtalt. Teine paar, kes suutis Gutkauskase tulemust korrata oli poolakas Piotr Morsztyn hobusega Osadkowski.

Mõtlikud Eesti tekistussõitjad Rein Pill, Andrus Kallaste ja Tiit Kivisild Moskvas Bitsa ratsakeskuses; foto Siim Nõmmoja

Muudes sõitudes läks Eestil siiski paremini. Kaks kõrgeimat tänast auhinnalist kohta saavutas Rein Pill, kes 140 cm sõidus oli hobusega Carrera Z teine ning noorhobuste klassis hobusega A Brok neljas. 140 cm kolmanda tulemuse sõitis välja Gunnar Klettenberg hobusega Lance S. Noortes hobustes jällegi saavutas Tiit Kivisild Sullivaniga viienda, Ebbe-Liisa Sõnajalg Apolloga kuuenda koha. Rolexi punkte andnud 150 cm sõidus jõudis Klettenberg hobusega Ulrike R auhinnalisele kuuendale kohale. Rolexi sõidu võitis meil hästi tuntud venelane Aleksander Belekhov hobusega Liding Light.