Eesti võitis tänavu taas FEI Dressage Challengeâ’i viienda tsooni

Augustist septembri alguseni peetud FEI Dressage Challenge’i viienda tsooni võistlused on nüüdseks lõppenud ning hea on tõdeda, et Eesti on endale kindlustanud nii tsoonivõidu kui ka viis individuaalset esikohta. Meie võidukasse võistkonda kuulusid tänavu Tiina Kuusmann ja Rimbaud, Helena Kaal ja Zäz, Marina Droždova ja Ferrari ning Diana Pruks ja Romantika. Individuaalse alavõidu saavutasid ka Fey Piir ja El Beg.

FEI Dressage Challenge’i eesmärk on pakkuda rahvusvahelist võistluskogemust nö kaugemates riigides elavatele ja/või vähemkogenud sportlastele, kel pole võimalust teistesse riikidesse võistlema reisida. Kõik paarid võistlevad oma kodumaal, kuid osalevad ometi rahvusvahelises konkurentsis, kuna tsooni raames käivad igas riigis samad kohtunikud ning sõidetakse samu skeeme. Hiljem on sedasi võimalik resultaate võrrelda, justkui kõik paarid oleksid osalenud samal võistlusel. Viienda tsooni kohtunikud olid tänavu Eugenio Rovida (ITA) ja Larysa Velyka (UKR), kes on sama tsooni hinnanud ka varem. Kuna võistluse kohustusliku osa juurde kuulub ka kohtunike poolt läbi viidav kliinik, siis samade kohtunike kasutamine on huvitav, kuna neil on võimalus meie ratsanike arengut hinnata läbi mitme aasta.

Formaadi kohaselt on riigid jaotatud 12sse tsooni, millest igaühte kuulub 4-6 riiki. Eesti kuulub viiendasse tsooni, kus tänavu osalesid lisaks Läti, Leedu, Moldova ja Venemaa sportlased. Võistlusklasse on viis: Prix St. George, Advanced (M), Medium (L raskem), Elementary (L kergem), Preliminary (A), ning kahes viimases kusjuures peetakse eraldi arvestust 12-15a lastele ning 16a ja vanematele. Võistlus toimub nii individuaalselt kui võistkondlikult, viimane tuleb teatada enne võistlust. Võistkonda võivad kuuluda 4 paari ükskõik, millisest klassist, arvesse läheb kolme parema liikme tulemus.

Eestile tuli tänavu võit koondskooriga 206.140 punkti, teiseks küündisid lätlased (204.464) ja kolmandaks Leedu (191.460). Meie võistkonna kõrgeima tulemuse – 70.259 % – sõitsid välja A klassi (üle 16aastased ratsanikud) individuaalsed võitjad Tiina Kuusmann ja Rimbaud, 68.813 % panustasid L raskema klassi võitjad Diana Pruks ja Romantika, Helena Kaal ja Zäz võitsid omakorda L kergema klassi (kuni 15a lapsed) tulemusega 67.069 %. Marina Droždova ja Ferrari tulemus 63.446 % (L kergemas klassis) võistkonna punktide arvutamisel arvesse ei läinud.

Individuaalselt võtsid tulemusega 66.554 % esikoha lisaks eelmainitutele M klassis Fey Piir ja El Beg, Tiina Kuusmann ja Rimbaud olid parimad ka L kergemas klassis, kus võitsid tulemusega 69.459 %. PSG klassis oli meil seekord vaid üks eesti paar, kelleks olid Marii ja Rokit, kes saavutasid seal individuaalselt kuuenda koha 15 paari seas. Kokku osales 131 võistlejat, erinevates klassides konkureeris 11-29 paari.

Vaata tulemusi: http://fei.org/fei/events/fei-world-challenge/dressage/calendar