Eestile Leedu MK-etapilt kolmikvõit – Raag, Kender, Pill (täiendaud 18.25)

Urmas Raag (EST) – Carlos. Foto: Kylli Tedre-Gavrilov / www.kyllitedre.com

Pühapäevane päev on kulgenud Eestile Draguziais üliedukalt, kui meie mehed võtsid MK sõidus suisa kolmikvõidu – Urmas Raag Carlosel võitis, teise koha saavutas Kullo Kender hobusega Artas, kolmanda Rein Pill hobusega Alfons Ra.

Eestlastele võis Draguziai MK-sõidus head kohta ennustada juba pärast põhiparkuuri lõppu, kui kümnest ümberhüppajast olid neli eestlased, kuid niivõrd suurt edu ei julgenud oodata keegi. Esimesena startis ümberhüpetel kõrgeima reitinguga (maailma 95.) poolakas Skrzyczynski hobusega Casquell, kes liikus marulisel kiirusel, tehes enne viimast takistust riskantse pöörde ning lisades hoogu. Paraku ei mõistnud nad hobusega üksteist ja said viimase takistuse ette tõrke. Teisena startisid Tiit Kivisild ja Don Kide, kes võtsid maha ühe takistuse, kuid läksid liidriks. Peagi startinud Kullo Kender tegi Artasega puhta sõidu ja läks üsnagi tempokat tulemust näidates juhtima. Kenderi tulemuse ületas omakorda Urmas Raag Carlosega ning viimasena startinud Rein Pill ja Alfons Ra vormistasid samuti üsna tempoka sõiduga kolmanda koha.

Eestile MK-etapilt kolmikvõit! Ilmselt esmakordselt ajaloos. Meie takistussõitjate mulluse hooaja edu on alanud uue hooaja avaetapiga saanud suurepärase järje. Meie Instagramis leiate Urmas Raagi lühiintervjuu, kus Urmas nimetab eestlaste edu saladusena seda, et eestlased on rohkem harjutanud.

Tulemused leiate https://online.equipe.com/en/competitions/22881