Eestis kasvatatud hobused tegid meistrikatel importhobustele pähe

Eesti MV järel võivad Eesti hobusekasvatajad nina kõrgemale tõsta. Kui loeme üle ainult kompleksarvestuste võitjad, oleme oma hobustega paremad kui kogu import. Alavõite saavutasid Eestis kasvatatud hobused 8, importhobused 5.
 
Juba teist aastat järjest tõid eesti sporthobused ära kahe põhiala, seenioride koolisõidu ja takistussõidu kuldmedalid. Dina Ellermann tegi seda LANDY`s AKVARELLIL (s. 2003.a., i. Landcruiser, ei. Noble Champion, kasv. perek. Lieur-Garchey) juba neljandat korda ja Urmas Raag esimest ja loodetavasti mitte viimast korda V CARLOSEL (s. 2007.a., i. Verdi, ei. Linaro, kasv. Hanna Nikander).

Landy's Akvarel

V Carlos


 
Inimeste ja hobuste kasvu ja vanuse järgi liigitatud klassides olid kullatulemused sellised:  laste koolisõidus oli parim Carinee Ainola eesti ratsaponil HERR ILVES (s. 2007.a., i. Hubertus Hai, ei. Farrat, kasv. Koit Tikk),

laste takistussõidus võitis mõlemad sõidud ja kompleksi Berit Lehtsaar eesti sporthobusel SOLEI SOLEI (s. 2008.a., i. Spartacus, ei. A Pikachu de Muze, kasv. Veikko Lehtsaar),

noorte koolisõidu võitis Mari-Heleen Raidmets eesti tõugu hobusel ROKIT (s. 2003.a., i. Ruttar, ei. Elkar, kasv. Toomas Aarma), juunioride koolisõidu Stella-Marii Tamme eesti sporthobusel CALENDULA (s. 2007.a., i. Calibro, ei. False Pass, kasv. Terje Anderson ),

poniratsanike koolisõidus oli jälle võidukas Carinee Ainola, seekord eesti hobusel   RANT (s. 2007.a., i. Rannik, ei. Ando, kasv. Pihtla HK), poniratsanike takistussõidus väikestel ponidel oli ainuke vigadeta sõitja Taisi Viire eesti ratsaponil SANDY (s. 2008.a., i. GR Safeer ox, ei. Erko, kasv. Kaire Võsujalg ).


 
Nii et kolmeteistkümnest võimalikust tõid oma ratsanikele eesti sporthobused neli, eesti ratsaponid kaks, eesti tõugu hobused kaks kuldmedalit.
 
Ei ole õiglane unustada kuldmedalita jäänud Gunnar Klettenbergi eesti sporthobusel TRAFFIC (s. 2007.a., i. Terror, ei. Palladium, kasv. Gunnar Klettenberg ), kes usaldas rohkem oma teist hobust Quote, aga Trafficuga võitis viimase päeva kahevoorulise ja oleks õnnestunuma ülesandmise korral olnud kompleksarvestuse võitja ja Eesti meister! Ja eesti sporthobused oleksid saanud kaksikvõidu!

Traffic


 
Mis jäi siis importhobustele? Nad võitsid juunioride takistussõidu, noorte takistussõidu, ponide takistussõidu suurematel ponidel , ja peab tunnistama, et väga ülekaalukalt. Ainult ponidel pakkus tõsist konkurentsi Kati Raidma eesti tõugu RALFIL (s. 2006.a., i. Rall, ei. Vilkur, kasv. Probil OÜ), võites ühe sõidu kahest. Ja harrastajate mõlemad kullad saadi kah importhobustel.
 
Need harrastajate klassi võitjad nii takistussõidus kui koolisõidus tegid rõõmu sellega, et olid märad, kes imporditi vanuses üle 10 a. ja neilt võib ehk varsti oodata järelkasvu eesti sporthbuste  aretuses.