Eestis tuntud sugutäkk Carry`s Son on ostetud Jaapanisse

Kakegawa rahvusvahelisel takistussõiduvõistlusel osaleb Eestis mõned aastad tagasi tuntust kogunud ja hulgaliselt järglasi omav sugutäkk Carry`s Son. Jaapanisse osteti Carry`s Son läbi Saksamaa, kohal on ka vahendaja.

Carrys`s Son, kellega Eestis sõitis viimati Andrus Kallaste, on tänasel päeval võistlushobuseks Tadahiro Hayashile. 23aastane noormees treenib ja töötab põhilise aja Saksamaal Ludger Beerbaumi tallis. Tadahiro on vaatamata oma noorusele tulnud juba kahel kohal Jaapani meistriks, seda aastatel 2009 ja 2010. Viimased viis kuud kodumaal treeninud Tadahiro siirdub pärast Kakegawa võistlust Saksamaale, kus lähiaja eesmärgiks saab kvalifitseerumine tuleval aastal Prantsusmaal toimuvatele maailmamängudele. Vanameister Beerbaum olla noorele Jaapani takistussõitjale vastava hobuse juba valmis vaadanud.

Carry`s Sonist rääkides mainib Tadahiro, et tegemist on julge ja korraliku hüppevõimega hobusega. Paar on saavutanud hulgaliselt auhinnalisi kohti, tänases Longines Rankingi sõidus saavutati nelja karistuspunktiga kuues koht. Edukat võistluskarjääri samas Carry`s Sonile ei planeerita, hobuse omanikust Tadahiro isa näeb Carry`s Sonis eelkõige head sugutäkku. Hobuse Jaapanisse vahendanud Tomas Holz mainib, et juba täna on Carry`s Sonil saareriigis hulgaliselt väga kvaliteetseid järglasi.

Carry's Son ja Andrus Kallaste 2008. aastal Toris. Foto: Külli Tedre

Rääkides eurooplaste tänastest saavutustest, ei ole kahjuks miskit head mainida. Paraku ei ole rendihobuste tase vastavuses parkuuride raskusastmetele. Ainukese helge hetkena eurooplastele saame mainida Jeroen Dubbeldami teist kohta 140 cm kõrguses sõidus. Homme on kavas Grand Prix, hoiame omadele (toim. siin olles tähendab see eurooplasi) pöialt.