Eestit esindavad takistussõidu maailmakarika finaalis Urmas Raag ja Rein Pill

Rein Pill ja A Brok; foto Stas

Meieni jõudsid suurepärased uudised, et lisaks Urmas Raagile pääses ka Rein Pill võistlema Pariisi maailmakarika finaali. Nii esindab Eesti MK-finaalis üle tüki aja kaks ratsanikku.

Teatavasti jäi Rein Varssavis peetud Kesk-Euroopa liiga finaalis kogutud punktidega liiga edetabelis neljandaks, kogudes võrdse punktisumma Kristaps Neretnieksiga. Kristaps lõpetas finaali kõrgemal kohal kui Rein ja asetus seetõttu kolmandale positsioonile, napsates meie sportlase eest viimase pileti finaali.

Nüüd selgus, et edetabelis teiseks jäänud Tšehhi sportlane Ales Opatrny otsustas finaali minekust loobuda ja nii sai Rein ikkagi võimaluse Pariisis Eestit esindada. Nii Rein kui ka Urmas on oma finaalis osalemise soovi kinnitanud ja võtavad kaasa enda põhihobused A Broki ja Ibelle van de Grote Haarti, lisaks veel Alfons Ra ja Carlose.

 

Urmas Raag ja Ibelle van de Grote Haart; foto Külli Tedre-Gavrilov

Sportlaste plaanid enne Pariisi minekut on teha veel üks 2* võistlus Soomes ja suunduda siis edasi Belgiasse, et teha viimased treeningud ja võistlused Euroopas.

Et Eestit esindab nii kõrgel tasemel lausa kaks ratsanikku, on meie ratsaspordi ringkonna jaoks suurepärane uudis. Kesk-Euroopa liigas on mitmeid takistussõidus tugevad riike, nagu nt Poola ja Leedu, kes hoolimata suurepärasest hobustebaasist jäid finaalikohtadelt ikkagi välja.

Pill ja A Brok jõudsid MK-finaali ka mullu. Siis peeti kõrgetasemeline võistlus USA-s Omahas ja meie paar lõpetas kokkuvõttes 26.kohal. Urmas Raagile on see esimene kord Eestit MK-finaalis esindada.

Maailmakarika finaal takistus- ja koolisõidus ( FEI World CupTM Final) toimub 11-15. aprillini Pariisis AccorHotels Arenal. Hobumaailma akrediteering on saanud kinnituse ja me edastame lugejatele operatiivset infot otse sündmuste keerisest.

Pariisi võistluse kava ja info