Eestlased Balti rakendiliiga finaaletapil headel positsioonidel

Eile algas Valmiera lähistel Kocenis tänavuse rakendispordi Balti Liiga finaaletapp, kus eestlased hoiavad enne viimast võistluspäeva häid positsioone. Põhiklasis anti eilne nelikjuhtimine käest, liidriohjad haaras võistluse korraldaja Dace Sture.

Reedel peetud koolisõit tõstis Balti Liiga ühe hobuse rakendite arvestuses eestlased nelikjuhtimisele. Parima tulemuse sõitsid välja Ülar Raudsepp ja Friidom, neile järgnesid väikeste vahedega Urmas Saks ja Indekss, Eve Haggi ja Vairi ning Urmas Saks ja Kelli. Sarja liider Dace Sture lõpetas avapäeva oma hobusega Hipija mõnevõrra üllatuslikult alles viiendal kohal. Sture, olles üldvõitu arvestades selg vastu seina surutud, tegi täna maratonis superetteaste, kui suutis lähimaid konkurente kuuest takistusest viiel edastada keskmiselt viie sekundiga. See tõstis lätlanna liidriks kogutud 56.59 miinusega. Homsele koonussõidule läheb teiselt kohalt Leedu etapi võitnud Ülar Raudsepp, kellel punkte 62.40. Kolmandal kohal jätkavad Urmas Saks ja Kelli 62.89 miinusega, neljandad on Eve Haggi ja Vairi 67.14 miinusega. Üks maha aetud pall annab koonussõidus teatavasti 3 karistuspunkti, mistõttu on Sture edu suhteliselt turvaline – kaks mahaajamist.

Üheponide klassis hoiab enne viimast ala liidripositsiooni Riina Rõa poniga Veto. Nende summaks on 59.02. Teisena järgneb neile Leedu rakendisportlane Sergeijus Feoktistovas poniga Tafunas 64,67 miinusega. Kolmas on jällegi Rõa, seda 66.07 miinuse ja poniga Larkhill`s Spartacus, neljas Pille-Riin Reinaus ja Harton 66.93 punktiga.

Veidi madalamal raskusastmel peetavas Kocenu Karikas on eestlastel kaksikjuhtimine – liidrid on Ülar raudsepp ja Redrum, teisel kohal Reelika Rätsep ja Sangar.

Mõningast teavet finnaletapi kohta leiate korraldajate koduleheküljelt http://www.zirgaudzetavakoceni.lv/index.php?page=242