Eestlased edukad mitmel pool Euroopas

Ivo Ots ja Candour Esqui Foto: HEST FB

Gorla Minore ITA

Itaalias oli juba mitmendat nädalat võistlemas Margareth Eikner. Oma võistlusele annab ta järgneva kommentaari:

“Meil oli peale Vilamoura tuuri hobustel (ja ka minul) pikem võistluspaus, seega esimene nädal Gorla Minores kulus pigem sisseelamisele. Üldjoontes jäin tulemustega väga rahule, aga sisse lipsasid mõned vead. Teine nädal oli juba palju stabiilsem ja kindlam. Nikita du Roton on alles 8 aastane, aga oma vanuse kohta väga tubli. Temaga hüppasin esimesel nädalal U25 klassis. 140cm saavutasime 8. ja 145cm 5. koha. Teisel nädalal saime 135cm ja 140cm parkuuris mõlemas 5. koha. Ollie be Good on Nikita noorem poolvend. Ta on väga energiline ja väga tubli. Temaga saavutasime parema stabiilsuse võistluse lõpupoole. 125 cm tulime kahel korral auhinnalistele kohtadele. Usun Olliesse väga, temast saab kindlasti vähemalt sama hea hobune kui Nikita. Temaga peame aga rahulikult aega võtma, et kasvatada ta enesekindlust. Penny Lane van T&L on 6. aastane, kes hüppas rahvusvahelistel võistlustel alles esimest korda. Vaatamata sellele tulime temaga kaks korda auhinnalistele kohtadele. Opalocka du Roton’iga hüppasin mõlemal nädalal 2 sõitu. 7. aastaste finaalis jõudsime temaga auhinnalisele kohale. Parkuur oli väga tehniline, finaalis oli ainult 2 puhast sõitu.”

Kõik võistluse tulemused leiad SIIT

Margareth Eikner Foto: Sassofotografie

Peelbergen NED

Hollandis Peelbergenis oli võistlustules My Relander, kes oma pühihobusel Expert saavutas mitmeid auhinnalisi kohti. Neljapäevases 140 cm Longines Rankingu sõidus olid nad puhta sõiduga 12. auhinnalisel kohal. Kusjuures samal päeval võitis teise 140cm sõidu Kristaps Neretnieks, kes samuti Peelbergenis kohal. Reedeses 145 cm sõidus tegid My ja Expert põhisõidus puhta soorituse ja kiired ümberhüpped, kus kahjuks tuli kaks takistust maha. Siiski saadi 8. koht, mis Lääne-Euroopa konkurentsis on äärmiselt hea tulemus. Pühapäevases CSI2* GP-s tuli kahjuks kaks takistust maha, kuid samal päeval toimunud CSI1* GP-s sai My It’s My Life’iga auhinnalise 9. koha.

Sentower Park BEL

Belgias Opglabpeekis oli kahel kuueaastasel hobusel võistlemas Mart-Sander Aarma. Esimesel päeval oli ta mõlema hobusega auhinnalisel kohal, Adantega 4. ja Chava Deux Z-il 5. Teistel päevadel tulid vead sisse ning auhinnalisetele kohtadele kahjuks ei jõutud.

Kunkiai LIT

Kunkiasi juba kolmandat nädalat toimunud takistussõidu võistlustel olid eestlastest seekord võistlemas Ivo Ots, Jessica Raide, Kippen Närep, Hanna-Marie ja Emili-Loore Vabaoja, Janely Saar ning Katariina Tomann. Esimesel päeval tegid parima tulemuse Jessica Raide ja Highscore B, kes mõlemas CSI sõidus, nii 120 cm kui ka 130 cm, olid mõlemas 4. kohal. Reedesel päeval said 2. ja 3. koha vastavalt Emili-Loore Ravenil ja Hanna-Marie Golden Grace K-l. Laupäeval 130 cm sõidus olid Jessica ja Highscore B taas 4. kohal. Pühapäeval 12 cm Gold Tour finaalist tõid Katariina Tomann ja Dexter 3. koha. 135 cm GP-s oli kolm ümberhüppajat, nende seas ka Ivo Ots. Oma hobusel Candour Esqui tehti kiireim puhas sõit ja võit tuli Eestisse kahe leedulase vastu. Neljanda koha sai taas Jessica Raide, kellele see oli juba võistluse neljas! Auhinnalstele kohtadele tulid ka Janely Saar (5.) ning Kippen Närep (7.).

Peelbergeni, Sentower parki ja Kunkiai võistluste tulemused leiate Equipe äpist või SIIT.