Eestlased näitasid Leedus head vormi

Mia-Marleen Lanno ja Confelkiefer / Autor: Equine Portraiture

Vazgaikiemis 2023. Võistluskohaks Harmony Park. Eestit on esindamas 33 sportlast, kellest paljud olid võistlustules mitme hobusega. Hea meel on tõdeda, et palju sportlasi tõid ka koju arvukalt auhinnalisi kohti, sealhulgas mitmeid esikohti. Uurisime esikohad koju toonud ja ka Grand Prix sõidust osa võtnud Mia-Marleen Lannolt ja Paul Arguselt, kuidas nad oma sõitudega rahule jäid, millise plaani ja tundega parkuuridele läksid ning samuti tegime natukene juttu ka Leedus asuvast võistluskompleksist endast.

Kõik nädalavahetuse tulemused on leitavad ratsaliidu uudiste rubriigist, kuid tuletame selle loo kontekstis meelde kõige olulisemad.

Paul Argus hobusel Jay-Z Bee alustasid oma nädalat Leedus edukalt ja saavutasid 140 cm Diamond Touri sõidus teise koha. Järgmisel päeval oli Paul 145 cm sõidus Jay-Z Beega kiireimad ja võitsid sõidu. Pühapäevase võistluspäeva lõpetas Grand Prix sõit kõrgusel 150 cm, mis oli ühtlasi ka FEI Kesk-Euroopa liiga etapp. Paul Argus ja Jay-Z Bee lõetasid sõidu 6. auhinnalisel kohal ning Madis Morna ja Herbet 8. auhinnalisel kohal.

Mia-Marleen Lanno jaoks oli nädalavahetus samuti ääretult edukas ning oma hobusel Conkelkiefer saavutsid nad esikohad nii Gold Touri 135 cm sõidus kui ka viimase päeva 140 cm sõidus. Lisaks võttis Mia-Marleen oma põhihobuse Haloubetiga osa ka GP sõidust.

Paul Argus ja Jay-Z Bee 145 cm sõidu autasustamisel / Autor: Equine Portraiture

Mia-Marleen Lanno muljed ja esimene 150 cm

Nii palju siis Harmony Parkis sõidetud tulemustest. Uurisime aga Mia-Marleen Lannolt, millised on tema emotsioonid ja mõtted seoses oma võitudega hobusega Conkelkiefer, kellega Mia-Marleen on treeninud alates selle aasta veebruarist, seega on tegemist küllaltki uue paariga. “See nädalavahetus oli minu jaoks uskumatult edukas. Conkelkiefer tõi kaks võitu 135 cm ja 140 cm tasemel, mida ma poleks osanud ettegi arvata. Mõlemal päeval läksin eesmärgiga saada esiviisikusse, kuid teadsin, et konkurents on väga tihe ja selleks, et etteotsa saada, peab ikka korralik plaan ja kiire sõit olema. Mõlemad võidud olid üsnagi ootamatud, kuid väga meeldivad üllatused, mis andsid kinnitust, et tehtud töö ja vaev kannab vilja. Olen Conkeliga tohutult rahul ja väga õnnelik, et veebruaris just tema valisin,” selgitab Mia-Marleen.

Lisaks kahele võidule, sõitis Mia-Marleen ka elu esimese 150 cm sõidu oma põhihobusega Haloubet. Küsisime sportlastele esitatava põhilise küsimuse: “mis tunne on?”. “Haloubetiga 150 cm sõitmine oli juba kauaoodatud eesmärk. Eelmisel aastal oli plaan samal võistlusel seda kõrgust esmakordselt hüpata, kuid kahjuks hobune vigastas ennast ja tookord jäi plaan sinnapaika. TIHS-il oli World Cupi sõitmine juba käegakatsutav, kuid selgus, et olin liiga noor, et seda hüpata. Niisiis seekord, kui olin neljapäeval oma 18. aasta sünnipäeva ära tähistanud, tundus selle sõidu hüppamine iga päevaga aina reaalsem. Seda sõitu läksin sõitma eesmärgiga see läbi hüpata ja peamiselt lootsin seda, et treener (Rein Pill) sõiduga ka rahule jääb. Enne sõitu mõtlesin, et peaasi, et mul ja hobusel oleks fun ja, et saaks selle esimese kogemuse ikka positiivse. Rada oli väga tehniline ja korralik. Samuti olid esindatud ka kohustuslikud kaks 160 cm lattaeda, mis tekitasid raja vaatamisel juba elevust. Sõidus tuli kaks väikest viga, üks okseril ja teine kerge puudutus müüril. Hoolimata nendest 8 kp-st jäin sõidu ja hobusega väga rahule. Treener jäi ka õnneks rahule, nii et eesmärk sai täidetud,” räägib Mia-Marleen.

Võistluskompleksist Harmony Park

Vaadates sellist võistluspaaride arvu Eestist võib näha, et võitluskoht Harmony Park on eesti takistussõitjate jaoks saanud väga menukaks. Niisiis ei saanud me küsimata jätta ka selle, mis Mia-Marleeni jaoks selle võistluse nii heaks teeb. “Harmony Park on kindlasti üks minu lemmikutest võistluskompleksidest Baltikumis. Siin on väga suur ala pühendatud hobustele ja võistlustingimustele. Võistlusplats koos tribüüniga on üüratult suur. Lisaks headele tingimustele on ka see koht väga ilus oma monumentide ja järvedega. Pidasin Harmonys juba kolmandat aastat sünnipäeva ja siin võistlemine on mulle alati meeldinud,” kiidab Mia-Marleen võistluspaika.

Grand Prix’i eestlastest parimad

Eestlastest parima tulemuse Grand Prix sõidus saavutas Paul Argus oma põhihobusega Jay-Z Bee. Küsisime ka temalt, mis plaaniga ta GP sõidule vastu läks, olles eelnevatel päevadel näidanud juba ülihäid tulemusi. “GP-s oli plaan ikka puhas sõit teha, aga soojendusel oli juba selge, et siit väga head sõitu ei tule. Eks ma lootsin ikka, et äkki õnnega pooleks ei tule mõni latt maha, aga seekord läks nii. Kuna nullisõite oli vähe, siis võtsin kohe natuke tempokama rütmi sõidus. Rada iseenesest oli sõbralikult üles pandud, üks koht oli millele pidi rohkem tähelepanu pöörama ja kus tehti ka palju vigu. Võistlus oli tore ja korraldajad olid oma võimete piires vaeva näinud palju. Edasised plaanid on juba järgmisel nädalal Maria talu rahvusvahelisele võistlusele minna, kuhu kindlasti peaks tulema kõik need, kes ratsaspordis edasi pürgida tahavad ja saada tunda natukene ka rahvusvahelise võistluse hõngu,” selgitab Paul ja kutsub kõiki võistlejaid ja kaasaelajaid CHI Pärnu võistlustele.