Eestlased näitavad Soomes, kuidas ratsutama peab.

Kullo Kender ja Artas.

Neljapäevast alates võistlesid meie takistussõitjad Soomes Mercedes-Benz Aino Mastersi nimelisel CSI2*/CSIYH1* võistlusel ning hetkeni, mil pidada on veel vaid pühapäevased sõidud, on eestlased näidanud suurepärast vormi ning kõigile silmad ette teinud. 

Alustame algusest ning toome teieni kõik auhinnalised kohad, mille meie omad enda arvele on kirjutanud.

NELJAPÄEV

Juba neljapäev algas võitudega, kui Berit Lehtsaar ja mära Solei Solei võtsid võidu 120 cm kõrguses parkuuris. Talle järgnesid teisel kohal Andres Zirk ja Varina ning neljandana Rein Pill ja White Dream. Selles parkuuris said auhinna ka 12ndana lõpetanud Teele Kaal hobusel Rokoko ning viimase ehk neljateistkümnenda auhinnalise koha võttis taas Berit Lehtsaar hobusel C Qastania.

Berit Lehtsaar ja Solei Solei

Noortele hobustele peetud 120/125 cm parkuuris tegid eestlased puhta töö, kui võitsid 8 auhinnalist kohta 12st. Esimesed viis kohta jagunesid järgnevalt: Paul-Richard Argus ja Ping Pong V, Urmas Raag ja Ventisette, Kullo Kender ja Charlotte Dundas, Rein Pill ja Happygirl G, Tiit Kivisild ja Haloubet. Kui kuues koht loovutati soomlastele, siis seitsmenda võttis taas üks meie omadest – Soomes treeniv Madis Morna hobusel Herbert. Kümnendal auhinnalisel kohal oli Kärol Järviste hobusel Hup ja 12ndal Piret Ervald ja Calanda de Laubry Z.

Neljapäevases kõrgeimas parkuuris, milleks oli 140 cm kõrgune sõit, oli parim teisena lõpetanud Tiit Kivisild hobusel Don Kide. Neljandana lõpetasid sõidu Rein Pill ja Alfons Ra, viiendana Urmas Raag ja Carlos ning kuuendana ja seitsmendana Kullo Kender vastavalt hobustega Striga ja Artas. Üheksanda auhinnalise koha võttis Berti Lehtsaar ja Stannus.

REEDE

Ka reedene päev algas kohe võidulainega, mille sel korral avasid Maarja Martinson ja Banderas, võites tabel c peale peetud 120 cm sõidu. Neile järgnesid teisena Janely Saar ja Ilsonne V Bareelhof ning kolmandana Rein Pill ja White Dream. 12nda auhinnalise kohta noppisid Madis Morna ja Larome.

Maarja Martinson autasustamisel.

Järgmisena peetud 130 cm sõidu võitu ei olnud taas eestlased nõus kellelegi loovutama ning selle võttis jällegi Berit Lehtsaar hobusel C Qastania. Auhinnalisi kohti tuli sellest sõidust muidugi veel: neljandana lõpetas Karol-Kenneth Lootus hobusel Coolman, viiendana meie värske Eesti meister U25 klassis Helen-Britt Liidemann hobusel Gwenna N, kaheksandana Andres Zirk ja Varina, kümnendana Madis Morna ja Larome, 12ndana Rebecca Blumfeldt ja San Antonio ning 13ndana Paul Argus hobusel Jay-Z Bee.

Järgmisena peetud noorhobuste sõidust kõrgusel 120/125 cm võtsid eestlased kolmikvõidu: esimesena lõpetas Rein Pill hobusel Gappygirl G, teisena Paul Argus hobusel Ping Pong V ning kolmandana Urmas Raag ja Ventisette. Viienda koha napsas endale Kärol Järviste hobul Hup ning eestlased hõivasid ka kohad 8-12: Madis Morna ja Chardonnay Nahi, Piret Ervald ja Calanda de Laubry Z, Kullo Kender ja Charlotte Dundas, Andres Udeküll ja Herdi ning Madis Morna ja Herbert.

Ka päeva viimases sõidus, milleks oli parkuur kõrgusel 140 cm, ei jätnud meie omad teistele peaaegu, et midagi, noppides neli esimest kohta. Seekord võitis sõidu Tiit Kivisild hobusel Don Kide, teisena lõpetas Rein Pill hobusega Alfons Ra, kolmandana Paul Argus ja Renessin ning neljandana Urmas Raag ja Carlos. Lisaks tuli üheksas auhinnaline koht Karolin Valgele ja Fabrianole, üheteistkümnes Helen-Britt Liidemannile ning Catana van T Steenputjele ning kaheteistkümnes koht Berit Lehtsaarele ning Stannusele.

Tiit Kivisild ja Don Kide.
Foto: chmielewskafoto.pl

LAUPÄEV

Ka laupäeva alustasid meie sportlased kolmikvõiduga. Seekord võideti sõit kõrgusel 130 cm ning mõne sajandikuga võitis Maarja Martinsoni ja Banderase ees sõidu Madis Morna hobusel Larome. Kolmandaks tulid Rein Pill ja White Dream. Häid kohti tuli veelgi: viiendana lõpetas Elizabeth Põder hobusel Piccolina, kaheksandana Maarja Martinson ja Farino ning kolmeteistkümnendana Berit Lehtsaar ja Solei Solei.

Madis Morna ja Larome autasustamisel.

Kui 130 cm sõidust võeti kolmikvõit, siis selle järgnenud 140 cm sõidust tuli kaksikvõit. Kiireim ja puhtaim paar oli sel korral Kullo Kender ja Artas, kellele järgnesid Paul Argus ja Renessin.

Laupäevase viimase parkuuri võit anti lõpuks soomlastele. Meie omadest parim oli Kullo Kender Strigal, lõpetades kolmandana. Talle järgnesid neljandana Helene Marie Rägo Con Quickil ning viiendana Andres Zirk Varinal, Karolin Valgel Fabrianol ning Karol-Kenneth Lootus Coolmanil.

Pühapäevastest sõitudest teeme ülevaate siis, kui päeva põhisõit, GP kõrgusel 145 cm, on peetud ning võtjad teada. Pöidlad pihku ja nael kapja ka viimaseks päevaks!