Eestlased on Ciekocinkos hea hoo sisse saanud

Paul ja Ping Pong. Foto: Baltica Tour / Photomonskoo

Teist nädalat Poolas Ciekocinkos Baltica Spring Touril võistlevad Eesti takistussõitjad on vahepeal teinud mitmeid häid tulemusi, millest ehk parim siiani Paul Arguse ja Renessini 5. koht 145 cm kõrguses GP-s.

Eelmise nädala lõpetuseks võistlesid kõik kolm sportlast pühapäevases GPs kõrgusel  145 cm. Parkuuris osales 46 võistluspaari ning saame heameelega tõdeda, et Paul ja Renessin tulid siin kõrges konkurentsis puhta sõiduga viiendaks. Maarja Martinson ja Donna pääsesid samuti ümberhüpetele, kus kogusid 8 kp ja lõpetasid 14. kohal. Oma teise hobuse Caesariga tuli Paulil paraku leppida põhiparkuuris 1 kp-ga, Helene Marie Rägo ja Con Quick kogusid 12 kp.

Maarja sõnul olid peaaegu kõik tõkked seotud vahedega. „Mõni okser oli nii suur, et ma pole selliseid varem ehk hüpanudki,“ juurdles ta, kuid tõdes, et hobused olid kõik super heas vormis. „Renessin sõitis ümberhüpped sujuvalt ja sai oma koha liigselt riskimata. Minul vedas närv veidi alt. Helene tegi põhiparkuuris ühes vahes ise vale otsuse ja sealt tuli 8 kp ning pärast veel kolmeselt ka üks viga, kuid sõit oli tegelikult temalgi normaalne,“ lisas ta.

Renessini hea hoog jätkus täna, kui saavutati kolmas koht 135 cm puhtus-kiirusparkuuris 51 osaleja seas.

Head meelt saame tunda ka ESH Ping Pong V üle, kes, olles alles 6aastane, pidi end suurvõistlusel vana kalana tundma. Seda näitavad ka tulemused. Pühapäeval pääses ta 135 cm GPs ümberhüpetele, kus tegi ühe vea ning pälvis kokkuvõttes 5. koha 20 osaleja seas. Koguni kolmandale kohale jõudsid nad Pauliga eile 130 cm parkuuris, kus osales 47 paari ning kaksikvõidu võttis MM hõbe Abdullah Al Sharbatly.

Eile võistlesid Argus ja Martinson Gold Touri 145 cm parkuuris, kus 36 paari seas võidutses samuti Sharbatly. Siin tegid ka meie paarid head sõidud – Paul ja Caesar läbisid kaks faasi vigadeta ning lõpetasid 11. auhinnalisel kohal, Martinson ja Donna tegid teises faasis ühe vea.

Teisel nädalal võistleb Ciekocinkos ka Madis Morna, kelle seni parimaks tulemuseks võib lugeda eilset 6aastaste hobuste finaali, kus tehti hobusel Herbert puhas sooritus ka ümberhüpetel ning võeti 7. koht 27. osaleja seas. 5aastane Chardonnay Nahi tegi puhta sõidu teisipäeval ning pääses finaalis ümberhüpetele, kus kogus 8 kp.

Pauli 6aastane Jay-Z Bee võttis teisipäeval puhta sõiduga jagatud esikoha, kolmapäeval koguti 4 kp, eile finaalis 5 kp.

Maarja naljatles, et Banderas jõudis ka lõpuks tänaseks vormi, kui pääses 120 cm parkuuris teises faasis 4 karistuspunktiga.  Sarnase tulemuse tegid ka Morna ja Galatejs. 60 osalejaga parkuuris need tulemused paraku auhinnalisi kohti ei andnud.

Täna on meie sportlastel veel kavas 145 cm kõrgune sõit. Hoiame pöialt!

Baltica Spring Touri tulemused leiate: https://zawodykonne.com/zawody/31/tour/57