Koolisõitjad Sopoti CDI-l võidukad

Sel nädalavahetusel võtsid neli meie koolisõitjat osa CDI Sopot Summer Tour’ist, kust tullakse koju mitmete auhinnaliste kohtadega.

Juunioritest olid stardis Helena Kaal hobusel Cassander ning Rose Marie Skjoldby Rosinantel. Seenioritest asusid võistlustulle Dina Ellermann Landy’s Akvarelil ning Donna Annal ja Tiina Kuusmann Romantikal.

Võistluspaika saabuti neljapäeval, mil tehti treeninguid ning toimus ka vet check. Rose ja Helena sõnusid, et sõit Sopotisse sujus kenasti ning neid võeti seal avasüli vastu. Platsid on hea pinnasega ning tallid puhtad. Lisaks olid tüdrukud õnnelikud väga korraliku toitlustuse üle. Mõlemad juuniorid tegid neljapäeval kergema ja lõdvestava trenni. Kuusmanni sõnul on suure tuulega krigisev soojendustelk hobustele hea kogemus.

Helena Kaal ja Rose Marie Skjoldby Foto: Gajana Sotnikova

Reedel saavutasid Helena ja Rose M3 skeemis I ja II koha. Mõlemad tüdrukud võtsid esimesel võistluspäeval natukene rahulikumalt, kuid saavutasid siiski tugevad 67,242% ning 66,242%. Reedeses PSG skeemis saavutas Tiina Kuusmann hobusel Romantika III koha 68,147%-iga. Dina Ellermann ja Donna Anna olid selles sõidus neljandal kohal, sõites välja 67,794%.

Laupäeval sõitsid Helena ja Rose skeemi M4, kus Helena saavutas 69,118%, mis kindlustas talle I koha. II kohale tuli Rose Marie 66,500%-iga. Mõlemad tüdrukud ütlesid, et teisel päeval olid nad rohkem närvis ning see oli ka põhjus, miks Rose Mariel mõned väga kallid vead skeemis sisse tulid. Tiina Kuusmann saavutas Intermediate I skeemis IV koha, sõites välja 69% ning Dina Ellermann sõitis selles klassis Donna Annaga välja tulemuse 68,265%, mis garanteeris neile V koha. Ellermann startis laupäeval ka Landy’s Akvareliga Grand Prix CDI-W skeemis, kus saavutas 66,500%-iga III koha.

Helena Kaal ja Cassander, Rose Marie Skjoldby ja Rosinante Foto: Gajana Sotnikova

Pühapäeval esitasid kõik meie sportlased vabakavasid. Juuniorite seas saavutas I koha Helena Kaal Cassanderil 70,870%-iga ning III koha saavutas Rose Marie Skjoldby Rosinantel, sõites oma vabakava 66, 515%-ile.

Helena kommenteeris pühapäevast võistluspäeva nii: “Pühapäeval sõitsime küri. Hobune oli soojenduses väga hea ja suutsin ise ka rahulikult keskenduda. Kahjuks olin soundcheckis palunud enda muusikat valjemaks panna ning see mõjutas meie sõitu. Cassander hakkas kõlareid pelgama ja seetõttu läks ta veidi pingesse. Kõik lõppes hästi: suutsin hobuse endale keskenduma panna ja kõik harjutused tulid hästi välja. Tulemus oli jällegi väga üllatav – 70,870% ja esimene koht. Olen ülimalt tänulik oma suurepärasele treenerile Alla Gladõshevale, kes on alati mulle toeks. Samas olen väga uhke ka oma hobuse Cassandri üle, kes annab alati endast parima ja on kõige parem võistluspartner, keda soovida oskaksin. Samuti sooviksin tänada oma kallist ema, kes on ühtlasi ka groom, autojuht ning manager, võistluse korraldajaid ülimalt meeldiva võistluse korraldamise eest ning ka muid kaasaaitajaid.”

Intermediate küris oli parim eestlane Dina Ellermann, kes sõitis Donna Annaga ennast III kohale (70,560%). Kuusmann oli selles sõidus V kohal 69,460%-iga.

Pühapäeval toimunud  MK  etapil saavutas Ellermann Landy’s Akvareliga vabakavas IV koha 69,870%-iga. Dina kommenteeris, et MK etapil läksid talle  kalliks maksma 1-tempo tagant seeriad ning tugeva tuule tõttu oli märasid keeruline keskenduma saada. Lisaks mainis Dina ka seda, et kõik World Cupi hobused olid paigutatud eraldi talli, et neil hästi silma peal saaks hoida.