Eestlased tegid häid tulemusi Baltic Dressage League Leedu etapil; üldkokkuvõttes meile kuus poodiumikohta

Just saabunud tulemuste põhjal võib teha järelduse, et eestlased olid Baltic Dressage League nimelise koolisõiduvõistluse viimasel ehk Leedu etapil edukad. Kolme osavõistluse kokkuvõttes saavutati viies erinevas arvestuses kuus esikolmiku kohta.

Leedu etapil, mis peeti 15.-17. augustini Ziniunu külas Audruvise ratsakompleksis, oli üles antud 62 võistluspaari, mis on pisut vähem kui Eestis Väänas toimunud etapil. Eestlasi oli võistlustules 12. Väliskohtunikuks muide oli Leedu osavõistlusel kõrgelt tunnustatud ja suurte kogemustega poolakas Wojtek Markowski (FEI 5*).

Kahe päeva kokkuvõttes saavutasid kõige paremad tulemused Sirly Tillmann ja Butopiar, kes jõudsid PSG/Inter I kyr arvestuses 10 paari seas kolmandale kohale, sealjuures võites teise päeva vabakava tulemusega 69,708 %, Getter Kangur ja Ashwan, kes pälvisid üldvõidu avatud M klassis (6 paari), ning Stella-Marii Tamme ja Calendula, kes kokkuvõttes võitsid lasteklassi (A tase, 8 paari), võttes muide ülekaaluka võidu teisel päeval tulemusega 70,27 %.

Võidu mõlema päeva avatud A klassis saavutasid ka Maiken Lepiste ja Rihanna, kahjuks küll tuli neil selleks seljatada vaid üks konkurent. Väga tubli saavutuse tegi Getter Kangur ka PSG/Inter I klassis, kus tuli kokkuvõttes Palladioniga Sirly järel neljandaks (küri tulemus 68,541 %). Marii-Heleen Raidmets ja Rokit võtsid mõlemal päeval ja seega ka üldkokkuvõttes teise koha noorteklassis (M tase, 8 paari, küri tulemus 68,291 %), samas tulid üldarvestuses kolmandaks Fey Piir ja El Beg.

Lasteklassis kuulus kogu esikolmik tegelikult eestlastele. Võitja Stella-Marii Tamme järel tulid teiseks Helena Kaal ja Zäz ning kolmandaks Triin Kattel ja Mari. Juuniorides tegi väga tubli soorituse Kaisa Falkenberg Räpsil, võttes koondtabelis teise koha 7 paari konkurentsis, kolmandad olid siin Fey Piir ja Aaria.

Kolme etapi üldkokkuvõttes Eestile kuus esikolmiku kohta, neist üks võit

Kuna kõik kolm etappi on peetud, on meieni jõudnud ka lõplikud koondtulemused. Vastupidiselt tavapärasele, osales kõige enam paare just kõige raskemal tasemel, kus kohustuslik skeem sõideti PSG ja vabakava Intermediate I tasemel. Siin võttis tubli kolmanda koha 18 paari seas Sirly Tillmann Butopiaril, üldvõit läks Leetu Sandra Sysojevale. Tuleb tõdeda, et kõigil kolmel etapil osales nimetatud 18st vaid 4 paari, kuid kuna arvesse läks vaid kahe parema etapi tulemus, siis võiks konkurentsi lisada veel kolm paari, sealhulgas siis meie Sirly. Ülejäänud osalesid vaid ühel osavõistlusel.

Eestlastele oli kõige edukam aga lasteklass, kust tuli kolmikvõit järgnevalt: 1) Stella-Marii Tamme 2) Triin Kattel 3) Helena Kaal. 12st paarist osalesid vähemalt kahel etapil kokku täpselt pooled.

Juunioride klassis läks võit Lätti Laura Ivanovale, kuid teine koht tuli Eestisse Stella-Marii Tammele, kes saavutas selle tulemuse 10 paari seas. Vähemalt kahest etapist võttis osa 6 paari.

Noorte arvestuses võttis kolmanda koha Marii-Heleen Raidmets, kes suutis Rokitiga edestada kuute paari, seega kokku leidsime tabelist 9 osalejat, kellest kahel kuni kolmel osavõistlusel käis 6 paari.

Nimetamata jäänud harrastajate klassis oli paraku kõige enam võistlejaid just Eesti etapil, tabelisse jõudis seega 13 paari, kuid punkte said koondtabelisse kokku vaid 3 paari, kelle seas ühtegi eestlast ei olnud.

Kõik BDL tulemused leiate: http://balticriders.com/dressage/dressage-lithuania/dre-lit-results/