Eestlased üliedukad Leedu Horse Showl ka pühapäeval. Kenderile ja Artasele põhisõidu võit!

Kullo ja Artas autasustamisel. Foto: Jolanta Lapina

Eestlased demonstreerisid oma osavust ja suurepärast ratsutamisoskust ka pühapäeval ja näitasid, kuidas tuleb sõita! Kullo Kender ja Hanno Ellermann võtsid GP-st kaksikvõidu, Kärt Kaseorg võitis avatud klassi 90-100 cm parkuuri. Palju häid tulemusi ka teistelt sportlastelt.

Pühapäevase võistluspäeva tähtsaim sõit oli kindlasti MK etapp kõrgusel 140-160 cm. Venelasest rajameister Ilya Bolshakov oli üles pannud 12st numbrist koosneva parkuuri, mis sisaldas üht kahest ja üht kolmest süsteemi. Võistluspaaridel oli vaja teha 15 hüpet ja rada paistis pigem keeruliine. Nagu tavaliselt, oli parkuur ümberhüpetele, mida seekord aga toimuma ei saanudki. Kokku osales põhisõidus 22 paari, kelles 19 lõpetas. Põhiliselt tehti vigu just süsteemides. Kullo Kender ja Artas oli esimene võistluspaar, kes selle üpris väikesearvulise publiku, kes pühapäevast GP-d vaatama oli tulnud, oma puhta sooritusega rõkkama pani. Suurepärase soorituse tegid ka Hanno Ellermann ja Freedom, kes aga kahjuks napilt normiaega ei mahtunud ning selle eest ühe karistupunkti kogusid. Kuna Kullo ja Artas startisid üpris alguses, jätkus põnevust terveks sõidu ajaks. Kui viimasena startinud Wojciech Wojcianiec hobusel Chintablue kollasel müüri moodi tõkkel vea tegi, oli meie meeste võit kindel!

Kullo ja Artas autasustamisel.
Foto: Jolanta Lapina

Saime Kullolt ka tundeid ja mõtteid vahetult peale suurt võitu.

„Nii hea tunne on! Eriti hea meel on mul selle üle, et tegin väga tugevatele poolakatele ära,“ naeris Kullo, kelle jaoks see oli elu esimene MK-etapi võit. Tema sõnul oli Artas heas vormis ja tundis end täna hästi. „Artas andis endast kõik ja ma säästsin ning hoidsin teda just selleks sõiduks. Rada polnud lihte. Väga palju oli nipiga kohti, nurka hüppeid ja sellel pinnasel ei tundnud hobused end kõige kindlamalt. Kuid ma teadsin, et Artas on võimeline seda rada hästi hüppama ja meil tuligi kõik välja nii nagu peab.“

Hanno ja Kullo täna Leedus ainsad ühegi maha-ajamiseta! (Hannole 1 kp aja eest). Foto: Daisy Ellermann

PALJU ÕNNE, Kullo ja Hanno!

Õnne saame soovida aga ka teistele meie sportlastele, kes pühapäeval võistlustules olid.

Lisaks GP võidule tuli võit ka hommikusest 90-100 cm parkuurist ning seal oli 34 osaleja hulgas teistest üle kahe sekundi kiirem ka eelmistel päevadel häid tulemusi saavutanud Kärt Kaseorg, seekord hallil Aga Flamenco Von Feigthil.

Avatud klassi 115 cm kõrguses sõidus oli meie omadest parim kaheksandaks tulnud Susan Kaleta Herreral. Auhinnalise koha said ka Tarmo Kutsar ja Bel Canto N tulles puhta sõiduga üheteistkümnendaks.

Noortele hobustele mõeldud ümberhüpetele sõidust, kus tõkked kõrgusel 120/125 cm, tuli meile kolm auhinnalist kohta. Ümberhüpetele pääses tervelt 18 sportlast, kelle hulgast sõitis end kahe leeduka järel kolmandaks  Hanno Ellermann ja 7-aastane Graffiti olles üks seitsmest paarist, kes ümberhüpped vigadeta läbis. Ühe veaga ümberhüpetel tuli Susan Kaleta hobul Hudson Hornet kaheksandaks. Neile järgnesid üheksandana Tarmo Kutsar ja Natreju ning üheteistkümnendana ümberhüpetel kaks viga teinud Paul Argus ja Jay-Z Bee.

Peale põhisõitu toimus viimase parkuurina veel 135 cm tabel c parkuur pealkirjaga “Speed & Music”. Meie omadest tegi kõige parema ja kiirema soorituse Maarja Martinson Donnal jäädes 26 osaleja hulgast alla vaid ühele sportlasele – Matas Petraitisele ja Soli Deo Glorijale, kiiruse ja osavuse poolest väga tuntud Leedu paarile .

Maarja Martinson ja Donna.

Sellega sai Leedus toimunud Horse Show väga kena ja kauni lõpu. Järgmisel nädalavahetusel toimub Helsinki International Horse Show.