Eestlased Varssavis endiselt tagaplaanil, võidukad ainult Venemaa sportlased

Kesk-Euroopa takistussõiduliiga finaali teine võistluspäev ei ole seni eestlastele toonud midagi positiivset. Päeva esimeste sõitude võidud läksid Venemaale.

Teine võistluspäev algas Varssavis väikese ringi parkuuriga kõrgusel 130 cm. Ainsana startis meie sportlastest Urmas Raag, kes hobusega Laguna vd Roshoeve lõpetas teise faasi nelja karistuspunktiga ja hobusega Lord Conte sama faasi 12 karistuspunktiga. Sellised tulemused andsid lõppprotokollis 70 startija hulgas 33. ja 44. koha. Väikese ringi tänase sõidu parimaks osutus kogenud venelanna Natalia Simonia hobusel Zanzibar.

Midagi rõõmustavat ei suudetud korda saata ka keskmise ringi puhtusele ja kiirusele peetud 140 cm kõrguste takistustega parkuuris. Esimesena startinud Gunnar Klettenberg ja Ulrike R võtsid maha ühe, viiendana startinud Tiit Kivisild ja Calina suisa kolm takistust. Ebaõnnestusid sõidud ka Urmas Raagil ja Axelil ja Gunnar Klettenbergil hobusel Lance S. Ainukese särava hetkena saame mainida Kivisildi ja Corsica puhta soorituse, mis neid siiski auhinnatseremooniale ei toonud, tulemuseks 11. koha. Sõidu võitis Mikhail Shemshelev ja Cornetta. Järgmisena on kavas MK finaali teine osavõistlus.

Mikhail Shemshelev ja Cornetta. Foto: Külli Tedre