Eestlased võtsid Venemaal põhisõidus nelikvõidu. Auhinnalisi kohti jätkus meile ka teistes sõitudes

Põhisõidu võitjad Rein Pill ja Alfons Ra. Foto: Mari Ann Selge

Praeguseks on Venemaal Venta ratsakeskuses toimunud võistlused läbi, kuid viimasel päeval tegid eestlased taas häid sooritusi. Päeva esimeses parkuuris, mis mõeldud 6-7 aastastele hobustele ja kus takistuste kõrgus 120-125 cm, tuli auhinnalisele kohale viis meie sportlast. Parim oli Helen-Britt Liidemann hobusel Gwenna N, kes said viienda koha. Neile järgnesid kuuendana Tiit Kivisild ja Haloubet, seitsmendana Gunnar Klettenberg ja B Captain Norman, kaheksandana Paul-Richard Argus ja Jay-Z Bee ning kümnendana Berit Lehtsaar ja So Easy.

Helen-Britt Liidemann ja Gwenna N. Foto: Mari Ann Selge

Viimane võistluspäev jätkus avatud klassile mõeldud parkuuriga, kus takistuste kõrguseks 125 cm. Parima eestlasena tuli viiendaks Kertu Klettenberg ja D. Lady. Neile järgnesid kuuendana Renek Rosenberg ja Torpille du Banney ning seitsmendana Berit Lehtsaar ja Lasca.

Avatud klassi parkuuris, kus takistused kõrgustel 135 cm, ükski eestlane auhindu ei noppinud, kuid meie parimatena olid Kullo Kender ja Striga puhta sõiduga 15. kohal.

Päeva põhisõit toimus kõrgusel 145 cm ja seal olid eestlased võitmatud. Vigadeta ja kiirete sõitudega võeti lausa nelikvõit. Esimeseks tulid Rein Pill ja Alfons Ra, teiseks Paul-Richard Argus ja Caesar, kolmandaks Tiit Kivisild ja Don Kide ning neljandaks Urmas Raag ja Carlos. Kullo Kender ja Artas lõpetasid GP kaheksandal ning Renek Rosenberg ja Fred 11. auhinnalisel kohal.