Eestlaste finaal Varssavis positiivne: Kertu Klettenberg ja Ulrike R Grand Prix neljandad

Varssavis peetud Kesk-Euroopa takistussõiduliiga finaaletapi viimase osavõistluse võiduga tõusis üldvõitjaks Jaroslaw Skrzyczynski, eestlaste parima tulemusega oli Kertu Klettenberg hobusega Ulrike R otsustavas sõidus ülitugeval neljandal kohal.

Kesk-Euroopa takistussõiduliiga finaal kujunes oma otsustavas faasis pingeliseks, kui kaks seni liidrite hulka kuulunud sportlast ümberhüpetele ei pääsenud. Pikaaegne liider Michal Kazmerciak lõpetas hobusega Que Pasa viie, Aleksander Belekhov hobusega Quincy kaheksa karistuspunktiga. Selleeest tegid puhta sõidu senine kolmas ja neljas ehk ungarlanna Mariann Hugyecz hobusega Chacco Boy ja poolakas Jaroslaw Skrzyczynski hobusega Crazy Quick. Eesti fännide suureks rõõmuks tegi puhta põhisõidu ka Kertu Klettenberg hobusega Ulrike R, neljas ümberhüppaja oli poolatar Sandra Piwowarczyk-Baluk hobusega Chabento.

Ümberhüpetel näitasid poolakad teistele koha kätte.Slrzyczynski näitas publikule ja konkurentidele, et teha hobuse nimi Crazy Quick (toim. ingl. k. hullult kiire), kui tegi kaasmaalasest kolm sekundit kiirema aja ning võttis sellega Grand Prix ja sellega ühtlasi liiga üldvõidu. Ungarlanna sõitis ümberhüpped samuti puhtalt ja leppis kolmanda kohaga. Kertu ja Ulrike ümberhüpetel katkestasid, lõpetades sel moel kõrgel neljandal kohal.

Liiga ametlikke tulemusi ei ole veel leida, kuid Hobumaailma mitteametlike arvestuste kohaselt võitis liiga Jaroslaw Skrzyczynski, kellele järgnes teisena Mariann Hugyecz ja kolmandana otsustsvas sõidus põrunud Michal Kazmierczak. Nimetatud kolm sportlast tagasid pääsu vähem kui kuu pärast Göteborgis toimuvasse üleilmsesse Mk-finaali.

Varssai kõik tulemused leiate aadressilt http://www.cavaliada.pl/pl/wyniki/