Eestlaste reedese kaalukaima tulemuse Helsingis tegid Sehver ja Utinka

Eile, reedel, jätkus Helsingi Horse Show oma teise võistluspäevaga, mil alustasid CSI5*-W taseme sõitjad. Eestile tuli sarnaselt neljapäevaga kaks võitu rahvuslikest klassidest, kaalukaima tulemuse tegi Kätlin Sehver 5* võistlusel.

Viie tärni tasemel oli eile kavas kolm sõitu, millest Eesti kõnekaim tulemus sai teoks 140 cm kõrguste takistustega kahefaasilises parkuuris. Sõidu võitis norrakas Geir Gulliksen hobusel Storm, Kätlin Sehver ja Utinka S jõudsid 51 paari hulgas auhinnalisele kaheksandale kohale. Sehver edestas sõidus selliseid maailmanimesid nagu sakslane Daniel Deusser, belglane Ludo Philippaerts, šveitslane Steve Guerdat, austraallanna Edwina Tops-Alexander ja äsja Oslo MK-etapi võitnud Madalmaade paar Jeroen Dubbeldam ja BMC Utascha SFN. Hea küll, peame samas tõdema, et enamus maailmanimesid pöörab põhitähelepanu laupäevasele Grand Prixsõidule ja homsele MK-etapile ning tegi eile vaid soojendussõitu. Sellest valdavalt ka nende aeglased sõidud ja paljudel karistuspunktid ületatud normiaja eest. Vaatamata sellele võime Kätlini sooritust väga heaks lugeda. Rein Pill ja Konstantinos ning Gunnar Klettenberg ja Ulrike lõpetasid sama sõidu esimeses osas. Ulrike ja Gunnar kogusid tervel 13 karistuspunkti, kuid loodame, et muretsemiseks põhjust ei ole, sest oma Tallinna MK-etapi järgses intervjuus ETV-le tõdes Klettenberg, et Ulrike kipub sageli esimesel päeval halb olema, kuid see ei välista head tulemust põhisõitudes. Just nii mäletatavasti juhtuski Saku Suurhallis. Täna on Klettenberg ja Ulrike üles antud kahevoorulisse 160 cm kõrguste takistustega Grand Prixsõitu.

Teise rahvusvahelise sõiduna oli kavas Rolexi punkte andnud 145 cm puhtusele ja kiirusele. Selles sõidus tegi tõsise soorituse lõunanaabrite esinumbriks tõusnud Kristaps Neretnieks hobusel Conte Bellini olles viies. Sõidu võitis britt Scott Brasch hobusel Bon Ami. Gunnar Klettenberg ja L.B. Carnival L.B. La Silla tegid puhta soorituse, kuid kahjuks piisas sellest vaid kahekümnendaks kohaks. Hilisõhtuses rahvusvahelises 140 cm sõidus läks võit jällegi Norrasse ja jällegi Gullikseni nimelisele sportlasele. Õhtul oli võitjaks Victoria Gulliksen hobusel Billy Buttercup.

Nüüd aga eestlaste võitudest. Võitmatuks jäid jällegi Paul Argus ja Uppercut, kes võidutsesid rahvuslikus 135 cm parkuuris. Viieaastaste hobuste 115 cm sõidus tuli Eestisse suisa kaksikvõit. Neljapäeval võitnud Margit Mägi ja Hugh Grant de Muze olid reedel teised, võitsid Kullo Kender ja Candice. Kullo saavutas teisegi hea koha olles U25 võistlusklassis 135 cm kõrgusel hobusega Karavela kolmas tagades sellega pääsu tänasesse U25 finaali, kus takistuste kõrguseks 140 cm.

Võistlustulemused leiate aadressilt http://results.scgvisual.com/2012/helsinki/