Eestlaste võiduarve avasid Paul Argus ja Hedina, järg tuli Klettenbergilt hobusega U-Too

Kaks järgnevat võistlussõitu Saku Suurhallis on läbi saanud ning mõlemas jäi võit Eestisse. Rahvusvahelie kuue- ja seitsmeaastaste hobuste sõidu võitsid Paul Argus ja Hedina, väikese ringi parimad olid Gunnar Klettenberg ja U-Too.

Kui noortel ratsanikel oli probleeme teise faasi pääsemisega, siis samal rajal sõitnud noorhobuste osas oli pilt kardinaalselt teine. Teise ossa pääses 35 võistluspaari alustanud 45-st. Esimese rahvusvahelise klassi võidu tõi Eestisse Paul Argus, kes jäi teistele püüdmatuks hobusega Hedina. Kolmandale kohale sõitsid end Rein Pill ja Favoriit. Kahe eestlase vahele platseerus tänavu väga häid sõite tegev noor lätlane Kristaps Neretnieks, kelle partneriks hobune Caramsin. Üheksandale auhinnalisele kohale jõudis meie sõitjatest puhta sõiduga veel Heiki Vatsel hobusega Kamerona.

Hästi läks Eestil ka väikese ringi 135 cm kahefaasilises parkuuris. Kui paljudele publikust tundus, et Paul Argus ja Stacandra tegid kindlalt kiireima sõidu, siis paraku see nii ainult tundus. Elektrooniline ajavõtt näitas siiski sekundilist allajäämist Gunnar Klettenbergile ja hobusele U-Too. Kohalikule spordisõbrale tõi aga meie tänavuse reitingu esimese ja teise numbri heitlus rõõmu sellegi poolest – kaksikvõit Eestile. Kolmanda tulemuse sõitsid välja lätlane Andis Varna ja Chiara, Eestile tuli ka viies koht, mille saavutas Tiit Kivisild vigastusest paranenud Cinnamonil.

Võistluspäev jätkub Rolex Rankingi punkte andva 145 cm kõrguste takistustega parkuuris, kus starti asub 58 võistluspaari.