Eestlaste võiduarve avasid Vazgaikemises Gunnar Klettenberg ja U-Too

Teine võistluspäev Vazgaikiemises oli eestlastele veidike rõõmsam. Väikese ringi sõidus kuulasime Eesti hümni, Rolexi sõidus kahjuks meie takistussõitjatel paremate hulka asja ei olnud.

Reedese võistluspäeva peaalaks oli Rolex Rankingu punkte andev puhtusele ja kiirusele peetud parkuur kõrgusel 145 cm. Väga head vormi näitasid jällegi eile kaks sõitu võitnud Andrius Petrovas ja Rico Dona. Vaid kahe kümnendiku kaugusele võitjast jäid Benas Gutkauskas ning Lascar tagades sel moel Leedule kaksikvõidu. Kolmandale kohale jõudis tänavu häid sooritusi näitav noor lätlane Kristaps Neretnieks, kelle seekordseks partneriks oli Continue. Meie sportlased kahjuks auhinnalistele kohtadele ega ka Rolexi punktidele (16 parema hulka) täna ei jõudnud.

Paremini läks Eestil väikese ringi 130 cm kõrguste takistustega parkuuris, mille võitis Gunnar Klettenberg hobusel U-Too. Auhinnalisele 12-le kohale jõudis Urmas Raag hobusega Laguna vd Roshoeve ning seda kiire „neljaga“. Mitmed auhinnalised kohad võeti noorhobuste sõidust. Kui sõidu võitsid valgevenelane Mikalai Karpovich ja Cristal Queen, siis kolmandal kohal lõpetas Ebbe-Liisa Sõnajalg Apollol, viiendal Rein Pill Favoritil, kuuendal Kertu Klettenberg Matrical ning kümnendal auhinnalisel kohal Tiit Kivisild ja Corsica. Kõik auhinnalised tegid 125 – 130 cm kõrguste takistustega parkuuris puhta soorituse.

Hommikuses juuniorite ja noorte sõidus paraku ei õnnestunud meie sportlastel eilseid tulemusi parandada. Parim oli tänagi Susan Kaleta, kes nelja karistuspunktiga jõudis hobusel Aga Flamenco von Feight auhinnalisele kümnendale kohale.

Homme võistlus jätkub, peaalaks on 160 cm kõrguste takistustega Grand Prix. Loodame, et eestlaste õnn jõuab homseks Leedumaale. Uudise kirjutamise ajal on aga algamas korvpallimatš Leedu vs Maailm. Viimasesse koondisesse on arvatud kõik Vazgaikiemises viibivad Eesti meessoost takistussõitjad.