Eestlastele Aino Mastersilt GP kolmikvõit

Linda Randpere ja Quick Time. Foto: Emma Kallionemi

Eelmisel nädalavahetusel näitasid meie takistussõitjad head vormi enne homme algavat Tallinn International Horse Showd, kui Aino Mastersi nimelisel võistlustel Soomes võideti 8 sõitu, saavutati mitu kolmikvõitu ning palju teisi auhinnalisi kohti.  

Neljapäev

Esimese võistluspäeva esimene sõit algas meile kohe võiduga, kui Paul Argusel õnnestus hobusel Ping Pong V võita 120 cm kõrgune kahefaasilne noortele hobusele mõeldud parkuur.Talle järgnesid teisel kohal Ebbe-Liisa Sõnajalg hobusel Ilord, kolmandal kohal Madis Morna hobusel Chardonnay Nahi, neljandana Piret Ervald hobusel Calanda de Laubry Z ja viiendana Linda Randpere hobusel Happygirl G.

Aino Mastersi kaunis rosett Linda Randpere hobuse küljes

Samal kõrgusel peetud avatud klassi sõidus tuli kolmandale kohale Urmas Raag hobusel Ventisette ja talle järgnes neljandana sellesuvine Eesti meister lasteklassis Lene Varula ja Vigo’s Lady.

Lene Varula ja Vigo’s Lady

Esimene võistluspäev jätkus kõrgusel 130 cm, kui peeti kiirus-puhtus parkuur avatud klassile. Meie omadest saavutas kõrge teise auhinnalise koha Elizbeth Põder hobusel Piccolina. Selle sõidu lõpetas neljandana Berit Lehtsaar hobusel C Qastania ja viiendana Rein Pill hobusel White Dream.

Päeva lõpetas kahefaasiline parkuur kõrgusel 140 cm, kust meie mehed Kullo Kender ja Paul Argus võtsid kaksikvõidu. Kullo Strigaga esimene, Paul Renessiniga teine. Neljandana lõpetas Urmas Raag hobusel Carlos.

Kullo Kender ja Striga.
Foto: Emmi Kallionemi

Reede

Ka teine võistluspäev algas meie jaoks hästi. kui Emili-Loore Vabaoja ja Raven olid püüdmatud 120 cm kõrguses kiirus-puhtus parkuuris. Selle sõidu lõpetasid kolmandana Lene Varula ja Vigo’s Lady ning viiendana Madis Morna hobusel Tuxpan Ls La Silla.

Emili-Loore Vabaoja ja Raven.
Foto: Elli Heimonen

Gunnar Klettenberg ja hobune Queensland olid eestlastest parimad 140 cm kõrguses parkuuris, tulles kolmandaks. Neile järgnesid neljandana Urmas Raag ja Van Damme.

Ka reedesest viimasest parkuurist võtsid eestlased võidu, kui Berit Lehtsaar ja C Qastania saavutasid esikoha 130 cm kõrguses parkuuris. Selles sõidus tulid kolmandale kohale Urmas Raag ja Ventisette.

Berit Lehtsaar ja Solei Solei.
Foto: Elli Heimonen

Laupäev

Ka kolmas võistluspäev ei erinenud eelmisest, sest taas võeti esimesest parkuurist võit ja lausa kaksikvõit. Sel korral võitis Janely Saar, kes hüppas hobusega Ilsonne V Bareelhof 125 cm kõrguse parkuuri vigadeta. Teiseks tuli ka eelmistel päevadel auhinnalistel kohtadel olnud Lene Varula hobusel Vigo’s Lady.  Selle sõidu neljas koht kuulus eelmisel päeval võitnud Emili-Loore Vabaojale ja Ravenile.

Janely Saar ja Ilsonne.
Foto: Emmi Kallionemi

Järgenud noortele hobustele peetud 120 cm kõrgusest sõidust võtsid eestlased taas kaksikvõidu. Esikoht läks Paul Argusele ja Ping Pong Vle, kes võitsid ka esimese päeva sõidu. Teine koht läks Kertu Klettenbergile ja Quality Paulile. Neljandana lõpetasid parkuuri Piret Ervald ja Calanda de Laubry Z.

Paul Argus ja Ping Pong V.
Foto: Elli Heimonen

Laupäeva õhtul peeti Aino Mastersi sõit. Sportlastel tuli hüpata mitu vooru, kus takistuste kõrgus aina kasvas. Kui põhiparkuuris olid takistused kõrgusel 130 cm, siis viimaseks vooruks olid tõkked juba kuni 155 cm. Selles sõidus hüppas kõige paremini ja ainsana vigadeta meie Linda Randpere, kes võitis sõidu hobusel Quick Time. Teiseks sõitis end Paul Argus hobusel Igor van de Burcht, kes tegid viimases voorus ühe vea. Kolmandaks tuli Tiit Kivisild hobusel Haloubet ning neljandaks Maarja Martinson ja Donna Paola, kellega Maarja alustas koostööd alles äsja.

Linda Randpere ja Quick TIme. Foto: Emma Kallionemi

Pühapäev

Viimane võistluspäev algas 130 cm kiirus-puhtus parkuuriga, kus eestlastest olid kõige tublimad Urmas Raag ja Ventisette, kes lõpetasid sõidu teisena, jäädes esimese koha omanikule alla vaid mõnekümne sajandikuga. Urmase järel lõpetas parkuuri kolmandana Berit Lehtsaar hobusel Solei Solei ja neljandana Gunnar Klettenberg hobusel Esprit du Buisson Z.

140 cm kõrguses puhtus-kiirus parkuuris oli meie omadest parim Berit Lehtsaar hobusega C Qastania, lõpetades parkuuri kolmandana.

Noortele hobusele mõeldud 125 cm kõrguses parkuuris jäi Paul Argus hobusel Ping Pong V võitjale alla vaid nelja sajandikuga ja tuli teiseks. Sõidu lõpetas neljandana Ebbe-Liisa Sõnajalg hobusel Ilord ja kuuendana Madis Morna ja Chardonnay Nahi.

Võistluse lõpetas kahevooruline GP kõrgusel 145 cm, kus eestlased olid taas võitmatud ning võtsid kolmikvõidu. Esimeseks tuli Kullo Kender hobusel Artas, teiseks Tiit Kivisild ja Don Kide ning kolmandaks Paul Argus ja Renessin. GPst võttis osa 23 võistluspaari, kellest läbis neli võistluspaari kaks vooru vigadeta.

Kullo Kender ja Artas

Sel nädalavahetusel, 4.-6. oktoobrini võistlevad meie takistussõitjad Saku Suurhallis.