Eestlastele Leedust seitse võitu ja hulgaliselt häid kohti

Berit Lehtsaar ja C Qastania.

Nädal peale Eesti meistrivõistlusi võtsid takistussõitjad taas mõõtu rahvusvahelisel tasandil. 17.-19. augustini võisteldi Leedus CSI2* turniiril, kus oldi väga edukad. Kokku võideti kolme päeva peale seitse parkuuri ja igas teises sõiduski oli keegi auhinnalisel kohal.

Võistluste avapäeval võitis 130 cm parkuuri värske Eesti meister Berit Lehtsaar ning sel korral hobusega Solei Solei. Talle järgnesid neljandana Kertu Klettenberg, kuuendana Hanno Ellermann ja kümnendana Gunnar Klettenberg. Samal päeval peetud noorhobuste sõidus 6- ja 7aastastele hobustele tulid Tiit Kivisild ja Haloubet viiendaks. Kärt Kaseorg ja Aga Flamenco Von Feicht lõpetasid 110 cm parkuuri kolmandal kohal. 135 cm parkuuris tuli Hanno Ellermann Dixoniga teiseks, Kertu Klettenberg D. Ladyga kolmandaks, Paul-Richard Argus Renessiniga neljandaks, Tiit Kivisild ja Henrietta üheksandaks ja Gunnar Klettenberg ja Queensland kaheteistkümnendaks.

Häid tulemusi jätkus aga selleks päevaks veelgi. 140 cm kõrguste tõketega parkuuri lõpetas neljandal kohal Gunnar Klettenberg Trafficul ja viiendal Renek Rosenberg Fredil. Kohad 10-12 hõivasid Kullo Kender ja Artas, Tiit Kivisild ja Don Kide ning Hanno Ellermann ja Freedom. Päeva lõpetas sõit, kus tõkked 120 cm ning seal olid parimaks Berti Lehtsaar ja Stannus, kes lõpetasid parkuuri kolmandal kohal.

Hanno Ellermann ja Freedom.

Nii reedel kui laupäeval peetud 5aastaste hobuste sõidus tegid meie sportlased Hanno Ellermann ja Ebbe-Liisa Sõnajalg puhtaid sooritusi jagades esimest kohta. Laupäeval olid eestlased edukaimad 145 cm parkuuris, kus sõidu võitsid Argus ja Renessin, teiseks tulid Kullo Kender ja Artas, kolmandaks Gunnar Klettenberg ja Traffic ning neljandaks Ellermann ja Freedom. Seitsmendana lõpetasid parkuuri Argus ja Caesar, üheksandana Maarja Martinson ja Donna, kümnendana Kertu Klettenberg ja Toscana ning üheteistkümnendana Raag ja Carlos.

Peale selle võitis Berit Lehtsaar Solei Soleiga 130 cm parkuuri ja Johanna Brigitte Verro Dexteril 120 cm parkuuri. Beriti võidetud sõidus tuli Gunnar Klettenberg kolmandaks hobusel Cosidos Victory ning Hanno Ellermann neljandaks hobusel Graffiti. Johannale järgnesid viiendana Elizabeth Põder ja Piccolina ning seitsmendana Lehtsaar ja Stannus.

6/7-aastaste hobuste parkuuris saavutas kolmanda koha Susan Kaleta hobusel Hudson Hornet, seitsmenda Raag ja Mascalino, kaheksanda Tiit Kivisild ja Haloubet ning üheksanda Gunnar Klettenberg ja Esprit du Buisson Z. 115 cm parkuuris tuli ainsa eestlasena auhinnalisele viiendale kohale Kärt Kaseorg hobusel Aga Flamenco Von Feicht. 135 cm tabel C sõidus tulid teiseks Ellermann ja Dixon, viiendaks Kivisild ja Don Kide, seitsmendaks Rosenberg ja Fred, kaheksandaks Kertu Klettenberg ja D. Lady ja üheksandaks Gunnar Klettenberg ja Queenslady.

Pühapäev algas võiduga 5aastaste hobuste klassis, mille võitsid Hanno Ellermann ja In Style N. Teisena järgnesid talle Sõnajalg ja Ilord. Teine võit tuli 6/7-aastaste hobuste sõidust ning selle võitis Urmas Raag hobusel Van Damme. Selles parkuuris olid kolmandad Kivisild ja Haloubet, neljandad Raag ja Mascalino, kuuendad Rosenberg ja Cc Skyfall TT, seitsmendad Kertu Klettenberg ja Quality Paul, üheksandad Gunnar Klettenberg ja Esprit du Buisson Z ning kümnendad Susan Kaleta ja Hudson Hornet. Kolmanda võidu võttis päeva viimases parkuuris taaskord Berit Lehtsaar hobusel Solei Solei.Teiseks tuli Hanno Ellermann ja Graffiti.

GP-s, kus tõkked 145 cm, tulid teiseks Urmas Raag ja Carlos, neljandaks Tiit Kivisild ja Henrietta, kuuendaks Ellermann ja Freedom, seitsmendaks Kender ja Artas, üheksandaks Rosenberg ja Fred ning 11. ja 12. koht kuulusid Argusele vastavalt hobustel Renessin ja Caesar. Sõidu võitis eestlastele tuntud Leedu sportlane Andrius Petrovas hobusel Gigollo.

Urmas Raag ja Carlos. Foto: Mari Ann Selge

Eelnenud 140 cm parkuuris võttis teise koha Ellermann Dixonil, neljanda Kertu Klettenberg D. Ladyl, viienda Gunnar Klettenberg Cosidos Victoryl, kuuenda Maarja Martinson Donnal. U25 klassis, kus tõkked 125 cm, tulid kolmandaks Lehtsaar ja Stannus, viiendaks Johanna Brigite Verro ja Dexter ning kaheksandaks Elizabeth Põder ja Piccolina. Avatud klassile mõeldud 125 cm sõidu lõpetas meie omadest parimana Maarja Martinson Donnal kuuendana.