Eestlastele mitmeid häid tulemusi rahvusvahelistelt võistlustelt

Paul Argus järjekordset auhinda vastu võtmas Foto: HEST FB

Lõppenud nädalavahetusel osalesid eestlased mitmetel rahvusvahelistel võistlustel Leedus, Taanis ja Itaalias. Parimad tulemused tulid Paul Arguselt ja Renessinilt Kunkiai maailmakarika etapi kolmanda kohaga ja Margareth Eikneri U25 klassi 145 cm parkuuri viies koht Gorla Minorest.

Taanis Kalundborgis CCI2* kolmevõistluses võistelnud Sandra Anet Kalju ja Hello Kitty saavutasid kolme ala peale kokku 14. koha. Võidukad olid rootslane Frida Andersen (I), sakslane Amelie Colsman(II) ning kolmanda koha saavutas samuti rootslane Klara Liden Kiraly. Sellest võistlusest kirjutame Hobumaailmas ka pikemalt.

Gorla Minores Itaalias tegi Margareth Eikner mitmeid puhtaid sooritusi ja oli ka auhinnalistel kohtadel. Kõik tulemused Gorla Minore võistlusest leiad SIIT.Tema parim tulemus tuli aga pühapäevasest U25 klassi 145cm sõidust Nikita du Rotonil, kus tugevas konkurentsis saavutati viies auhinnaline koht.

HEST tuurilt Leedus Kunkiais võideti juba teist nädalat järjest mitmeid auhinnalisi kohti. Kokku lausa 83! Pühapäevases põhisõidus tegid eestlastest parima tulemuse Paul Argus ja Renessin, kellele jäid püüdmatuks maailmakarika etapi võitnud Andrius Petrovas Linkolnsil ja Egor Shchibrik Cornet’s Spiritil. Lisaks Paulile olid auhinnalistel kohtadel ka Kullo Kender Artasel, Urmas Raag Ventisettel ja Urmas Raag Carlosel vastavalt 6., 7. ja 8. koht. 10. kohal põhisõidus oli Paul Jay-Z Beel ja 12. kohal kaugelt Belgiast Leetu sõitnud Stanislav Teder Shelbyl.

Reedesest päevast ühtki võitu eestlastele ei tulnud küll aga laupäevast, kus Elisabeth Ervald Ulme XII-l võitis CSI1* Pronks tuuri finaali ja Kullo Kender Cassie NT-l Hõbe tuuri finaali.

Kõik tulemused leiad Equipe äpist või SIIT.