Egle Kalev naases noorhobuste kestvusratsutamise MM-lt uute kogemustega

Möödunud nädalavahetusel võistles meie kestvusratsutaja Egle Kalev 7 aastase hobusega Memphis Ungaris noorhobuste kestvusratsutamise Maailmameistrivõistlustel. Kuigi tulemust kirja ei saadud, naaseti Eestisse kogemuste võrra rikkamana.

Seitsmeaastased hobused sõitsid Ungaris Babolnas distantsil pikkusega 120 km. Starti asus 36 võistluspaari 12-st riigist. Kahjuks Egle ja Memphis Babolnas tulemust kirja ei saanudki, kuna veterinaarkontroll leidis pärast 65 km läbimist, et Memphise laudjal oli lubatust suurem lihasjäikus ning edasi võistelda ei võimaldatud. Protokolli läks kirja longe.

Egle isa Lembit Kalev kommenteeris toimetusele võistlust järgnevalt: "Distantsi alustasime ettevaatlikult ja rahulikult, et võistluse arenedes positsiooni parandada. Lõpuprotokolli lugedes oli reaalne saavutada 15. koht, aga kahjuks ei olnud võimalik seda seekord siiski püüda. Niipalju veel, et MM võistlusel katkestamine oli Egle 11 hooaja jooksul üldse esimene kord võistlusdistants katkestada." Vaatamata kõigele leiavad nii võistleja kui tema isa, et uus ja väärt kogemus saadi MM-il osalemisega sellegi poolest, mis annab kindlasti jõudu edaspidiseks.

7-aastaste hobuste konkurentsis krooniti maailmameistriks Dhab, kelle ratsanikuks HH SH Nasser Bin Hamad Al Khalifa Bahreinist. Hõbe ja pronks läksid Prantsusmaale: vastavalt Khandjar Du Boulve ja ratsanik Vincent Dupont ning Assiha De Fignols ja ratsanik Laurent Mosti. Kaheksaaastaste võit läks samuti Bahreini, seekord hobusele Uszko D’Hotelhoge ratsanikuga Jaffer Mirza.

Võistluse kodulehekülg: www.babolnamenes.hu