Ehning tegi seda taas – maestro võitis Genfis Rolex Grand Prix’

Võidukas Marcus Ehning ja Pret a Tout. Foto: www.chi-geneve.ch

Pühapäeva pärastlõunal kulmineerus CHI de Geneve selle aastanumbri viimase Rolex Grand Prix’ga. Äärmiselt põnevaks kujunenud ümberhüpetel tegid kaasvõistlejatele juba teist korda sel aastal silmad ette Marcus Ehning ja Pret a Tout, edestades napilt kohalikku kangelast Steve Guerdat’d hobusel Albfuehren’s Bianca.

Kohalik Gerard Lachat ja hollandlane Louis Konickx olid hiiglaslikule platsile ehitanud 14 takistusest koosneva Rolex Grand Slam etapi väärilise raja. Parkuur ei osutunud 40 starti tulnud ratsanikule ja hobusele just kergeks, kuid sellest hoolimata läbisid raja puhtalt 11 maailma tippu kuuluvat sportlast. Ikka ja jälle kustutas võistlejate lootused neljandaks tõkkeks olnud Rolex’i kahene süsteem: suur okser, millele järgnes üks lühike fulee ja lattaed, millel oli ülemiste kobade peal kerge plank. Massiivsed okserid ei halastanud samuti mitmetele sportlastele. Sameh El Dahan ja Suma’s Zorro, kes soovisid jätkata oma Rolex Grand Slam teekonda, pidid seekord tunnistama, et tegu polnud nende parima päevaga ja sportlane otsustas loobuda.

Ursula XII tõestas Genfis, et on hoolimata vanusest ikka tippvormis ning suundub väljateenitud pensionile. Foto: www.chi-geneve.ch

Ümberhüpped kulgesid ootuspäraselt väga tempokalt ja närvesöövalt. Esimesena alustanud Scott Brashi Ursula XII näitas oma suuruse kohta väga suurt kiirust, kuid kahjuks ei lubanud üks kukkunud latt neile poodiumikohta, mille ajaliselt oleksid nad saanud. Tulemusega saavutati kokkuvõttes kõrge kuues koht ning auhinnatseremoonial sai selgeks, et Brash saadab nüüd jätkuvalt heas vormis oleva 17-aastase mära väljateenitud pensionipõlve veetma. Ka järgmisena startinud Nicolas Delmotte ja Ilex v. ei suutnud vigu vältida. Esimene puhas sooritus tuli kolmandana platsile tulnud Harrie Smoldersilt ja Don VHP Z N.O.P’lt, kes seadsid järgnevatele ajaks 42,32 sekundit. Ben Maher ja Explosion W paistsid olevat reedeõhtusest Top 10 finaalis ebaõnnestumisest toibunud, kuid sarnaselt Brashile ja Delmotte’le pidid ka nemad leppima nelja karistuspunktiga. Peale Maherit olid ümberhüpete stardis Marcus Ehning ja Pret a Tout. Maestro nime all tuntud sakslane ja raudjas ruun liikusid selgelt esikoha kursil, mida tõestas nende näidatud tempo ja pöörded. See neil õnnestus ning ajaga 38,41 sekundit mindi liidriks. Brashi, Delmotte ja Maheri saatus tabas ka Nicola Philippaertsi hobusel H&M Chilli Willi. Peale Philippaertsi starti tulnud Steve Guerdat ja Albfuehren’s Biancale hoidsid pöialt vast kõik Palexpos viibinud pealtvaatajad. Šveitslane liikus tempokalt, kuid erinevalt Pret a Tout’st, kes on hüppel väga kiire, kulutades seal minimaalselt aega, on Bianca puhul tegu võrdlemisi kõrgelennulise märaga, mis tähendas ajaliselt 0,45 sekundilist kaotust Ehningule. Teadupärast kiire Kent Farrington ja Gazelle, kes võitsid antud sõidu eelmisel aastal, näisid omavat selget eesmärki võitu korrata, kuid juba kolmandal tõkkel tehtud apsakas seda neil sel korral ei võimaldanud. Kui Peder Fredricson (H&M All In) vigu vältida ei suutnud, siis nende asemel tegid seda Darragh Kenny (Balou du Reventon) ja Pieter Devos (Espoir), kellest esimene osutus kiiremaks ja võttis auväärt kolmanda koha. Poodium oli seega selge: esimene Ehning, teine Guerdat ja kolmas Kenny.

Bianca stiilinäide. Foto: www.chi-geneve.ch
Darragh Kenny ja Balou du Reventon. Foto: www.chi-geneve.ch

Võitja, kes sama hobusega osutus parimaks ka suvel Aachenis toimunud Rolex Grand Prix’s, oli loomulikult üliõnnelik. “Pret a Tout on väga tark hobune, kellel on palju kogemust ja kes on alati kiire,” sõnas Ehning, kes hiljem lisas, et on ainult nii hea, kui on tema hobused. Nii Guerdat kui ka Kenny mainisid mõlemad, et neile jääb arusaamatuks, kuidas sakslane nii kiiresti sõita suudab. Lõpetuseks ütles sportlane, et tal on Steve’ist pisut kahju, aga täna vanim võitis ning küll avaneb šveitslasel  veel ohtralt võimalusi tulevikus. Fakt, et Ehning võitis ühe aasta jooksul kaks Rolex Grand Slam sarja kuuluvat GP’d, tähendas ka, lisaks juba sõidust saadud 400 000 CHF suurusele auhinnarahale, veel 250 000€ suuruse boonuse saamist.

Foto: www.chi-geneve.ch

Laupäeval, enne pühapäevast olulist võistlusklassi, leidis aset veel mitmeid sõite, millest kaks suurimat, Coupe de Geneve’i ja Gredit Suisse Challenge’i, võitsid vastavalt Pius Schwizer (About A Dream) ja Kent Farrington (Creedance).

Rolex Grand Prix tulemused koos videotega leiate siit