EHS-i tõugude karikasarjad kooli- ning takistussõidus said avalöögi Maria Kevadel

Riin-Ingre Saare ja Portland olid parimad tori hobuste võistlusklassis / foto Krista Sepp

Täna Eestis ainulaadse nelja ala hõlmava Hobufestivali Maria Kevad raames said möödunud nädalavahetusel hoo sisse Eesti Hobusekasvatajate Seltsi erinevate tõugude karikasarjad nii kooli- kui takistussõidus.

Eesti Hobusekasvatajate Selts on juba aastaid viinud läbi karikasarju oma tõuraamatute tõugudele ja seda nii kooli- kui takistussõidus. Maria talus tehti möödunud nädalavahetusel algust mõlema ala sarjadega ning auhindu jagati parematele eesti, tori ja trakeeni tõugu ning araabia hobustele. Avaetapil olid koolisõidus parimad skeemis A2 eesti hobustele Marii-Heleen Raidmets ja Ten, tori hobustele Karin Peks ja Cumberra, araabia täisverelistele hobustele Kaisa Kajo ning Amuraaž ox. Skeemis LK1 seevastu eesti hobustes Marii-Heleen Raidmets ja Voore Rivel ning  tori hobustes  Riin-Ingre Saare ja Portland.

Birgit Adler ja Retro / foto Krista Sepp

Takistussõidus kõrgusel 70cm olid nii koondarvestuses kui eesti hobuste arvestuses Birgit Adler ja Retro, araabia täisverelistest Kristin Pangsepp ja Santa Anita ox. Kõrgusel 90cm võttis samuti klassi võidu eesti hobune, seekord Vip ratsanik Carmen Meltsiga. Sama kõrguse parimad tori hobuste arvestuses olid Fausta Mäe ja Achtung, trakeenides Liis Kabral ja Peltsebul. Kõrgusel 100cm trakeenide parimad Hanna-Britta Parik ja Moorion, tori hobustes Rebeka Luhaste ja Clapton.

EHSi sarjad jätkuvad peagi Loopre-Lepiku Ratsatalus Jõgevamaal üheaegselt Avatud Talude päeva sündmustega.

Kõik Maria kevade kooli- ja takistussõiduvõistluse tulemused leiate Ratsanetist.