Eiffeli torni kõrval võttis stiilse LGCT etapivõidu Rolf-Göran Bengtsson

Möödunud laupäeval võistles enamik maailma takistussõiduparemikust Pariisis vahetult Eiffeli torni kõrval, kus peeti Longines Global Champions Tour`i etapp, mille võitis rootslane Rolf-Göran Bengtsson hobusega Casall ASK.

Pärast kahte läbitud vooru asus Pariisis ümberhüpetel võitjat selgitama kuus paari. Prantslaste ootused olid kõrged, kuna nende sportlaseid oli ümberhüpetel suisa kolm. Esimesena startis Katari takistussõitja Bassem Hassan Mohammed hobusega Dejavu, kes läbis raja puhtalt ja silmale küllaltki heas tempos. Järgnevana startinud Penelope Laprevost ja Vagabond de la Pomme aga ületasid katarlase tulemust enam kui kahe sekundiga. Prantslaste emotsioonid köeti veelgi rohkem üles, kui hiljutine maailma esinumber Simon Delestre suutis hobusega Hermes Ryan Penelope omakorda ühe kümnendikuga üle sõita. Kolmandal ja vähem tuntud prantslasel Mathieu Billot`l tuli hobusega Shiva d`Amaury maha üks takistus, aeg oli aga seevastu ümberhüpete parim.

Eelviimasena startinud šotlane Scott Brash tegi Ursulaga rahuliku ja puhta sõidu, mis viis ta neljaga lõpetanud Billot ette. Kõik jäi viimasena startinud rootslase Bengtssoni ja tema 17astase Casalli otsustada. Rootsi paar suutiski galopeerida viimasele pika vahemaaga takistusele prantslastest kiiremini ning võtta võidu 0.52 sekundise eduga Delestre ees.

Tuuri liidrina jätkab endiselt Christian Ahlmann, kuid vahe järgnevatega ei ole enam niivõrd veenev, kui mõned etapid tagasi. Ahlmann on kogunud 209 punkti, kuid teiseks tõusis 200 punktiga Rolf-Göran Bengtsson, kolmandana jääb Edwina Tops-Alexander rootslasest maha vaid kolm punkti. Tuuri järgmine etapp peetakse eeloleval nädalavahetusel Portugalis Estorilis.

Tuuri kodulehekülg aadressil https://www.globalchampionstour.com/