Eiffeli torni LGCT etapi võitsid Bertram Allen ja Romanov

Longines Global Champions Tour`i seni viimane etapp hüpati Pariisis 35kraadises kuumuses suurlinna ühe tuntuima vaatamisväärsuse Eiffeli torni vahetus läheduses. Oma viienda 5* suurvõidu saavutas noor 19aastane iirlane Bertram Allen endast vaid kaks aastat noorema hobusega Romanov.

Pärast kahevoorulist 160cm kõrgust parkuuri oli Pariisis vaatamata kuumusele viis puhast sooritust, millega hakkama saanud sportlaspaarid asusid võitjat selgitama ümberhüpetel. Tuuri üldliider Luciana Diniz Portugalist tegi selgi korral kiire ja puhta sõidu ning asus hobusega Fit For Fun juhtima. Sellega ei leppinud aga viimasel aastal tipptasemel südikat minekut näidanud noor iirlane Bertram Allen, kes hobusega Romanov ületas Dinizi aja 0.52 sekundiga. Kuna Allen oli eelviimane startija, sai tema võitu väärata veel vaid prantslaste lootus Penelope Leprevost hobusega Ratina d`la Rousserie. Paraku prantslaste lootused ei täitunud ja teist aastat järjest Pariisi LGCT võitu kodumaale jätta ei õnnestunud (toim. mullu võitis Kevin Staut Silvanal). Leprevost lõpetas 12 karistuspunktiga viiendal kohal. Võit seega Allenile, teine Diniz, kolmas teine iirlane – Darragh Kenny hobusega Sans Soucis Z.

Meil on lugejatele toomata veel ka nädalapäevad varem peetud Monaco etapp, kus oli jällegi parim tuuri kahe viimase aasta võitja ning maailma esinumber Scott Brash hobusega Hello M`Lady. Teisel kohal lõpetas legendaarne britt John Whitaker hobusega Argento, kui kolmanda koha teenis välja itaallane Emmanuele Gaudiano hobusega Admara 2.

Pärast Pariisi etappi juhib Luciana Diniz, kellel punkte kogunenud 218. Scott Brashil on teisena 178 ning Rolf-Göran Bengtssonil 158 punkti. Suurtuuri kohta leiate rohkem infot aadressilt http://www.globalchampionstour.com/