Eikner jätkab pürgimist EM-i finaali poole

Margareth Eikner ja I Love You Ter Putte EM-il.

Margareth Eikner tegi eile juunioride takistussõidu EM-il esimese stardi.

140 cm kiirus-puhtus parkuuris tegi oma soorituse kokku 111 võistluspaari. Margareth ja I Love You Ter Putte alustasid oma sõitu hästi ja tundus, et hobusele ei valmista see kõrgus mingeid raskusi. Kahjuks tuli siiski rajal sisse kaks viga, mis andis neiule esimeses võistluses 60. koha. Sellest sõidust võtab sportlane kaasa järgmisse osavooru 7,84 kp-d.

Magareth ise kommenteeris oma esimest EM-i starti järgmiselt: “Tänane rada kõrguse poolest oli tavaline 140 cm. Minu jaoks oli kõige raskem osa rajal takistuste pikad vahed (9-10 sammu) ja seal tulid suurimad vead. Fontainebleau muruväljak on väga eriline oma künkalise pinnase poolest ning viimaste sõitjate jaoks ei ole pinnas enam nii hea, kuna ratsutajate arv, kes sellel platsil võistlevad, on meeletult suur. Hobune on väga heas vormis ja tema kohta ei ole mul midagi paha öelda. Täna lõpetasime 60. kohal 111 sõitjast, seega kui järgmised kaks sõitu õnnestuvad, on meil veel lootus finaali pääseda.”

Esimese sõidu võitis Belgia noor sportlane Thibault Philippaerts hobusel Cataleya. Võistlus jätkub täna, kui toimub II osavõistluse I voor. Parkuuri kõrgus on jällegi 140 cm. Meie võistleja on stardis 64-na. Võistlus algab kell 10.00.

Stardijärjekorrad ja tulemused

Võistluse otseülekanne