Eile alanud Helsingi Horse Show\’l on seni kõige paremini esinenud Andrus Kallaste Opaalil

Neljapäeval alanud Helsingi Horse Show’l on eestlased startinud nii poniklassis, Põhjamaade Karikal kui "Teretulemast Helsingisse" parkuuris. Tulemused on siiani keskpärased, parim on Kallaste kolmas koht 130 cm-s.

Avapäeval sõitsid põhiliselt noored ja ponisportlased

Neljapäeval pakkusid 18-le soome ponisõitjale 100 cm kõrgustel takistustel konkurentsi meie Johannad ponidel Okey ja Anakee. Johanna Pitk lõpetas parema tulemusega, 4 kp teises osas andsid 13. Koha. Johanna Johanson ja Anakee tõrkusid neljandal takistusel välja. Saaremaa RSK kodulehel ütleb Johanson, et on väga kahju, et hobune alt vedas, kuid Soome ponisõitjate taset vaadates ei tule hirmu peale, et eestlased oleks halvemad, pigem on ehk asi ponide kvaliteedis.

Põhjamaade Karika (Nordic-Baltic Cup) esimesel osavõistlusel osales lisaks soomlastele ka kolm eesti võistluspaari. 125 cm kõrguse kahefaasilise parkuuri lõpetas parimana ehk 16ndana Karin Peks (Caretina 19) 4 kp-ga teises osas, talle järgnes Kätlin Sehver (Lord Leu) sama tulemuse, kuid veidi kehvema ajaga. Parkuuris osales ka Andrus Kallaste Opaalil, kelle tulemuseks 8 kp esimeses osas.

Teise päeva lõunal Kallastele 130-s kolmas koht

Täna, reedel, on Põhjamaade Karika teisest osavõistlusest, kus takistused 130 cm kõrgused, paremad uudised. Kallaste ja Opaal tulid puhta sõidu ja hea ajaga kolmandale kohale. Karin Peks sõitis välja 8 kp ning Sehver kahjuks katkestas. Põhjamaade Karika finaal leiab aset pühapäeva hommikul.

Hetkel on käimas esimene tõeliselt rahvusvaheline parkuur "International Welcome to Helsinki", kus parima estlasena Rein Virgin Expressiga puhta sõidu juures 16. kohal. Pärast seda toimub kvalifikatsioon GP-le ja World Cup’i sõidule, milles stardivad Urmas (Axel), Rein (A Big Boy) ning Gunnar (Novesta).

Helsingi Horse Show ametlik kodulehekülg: http://www.helsinkihorseshow.fi/