Eile algas Wellingtonis koolisõidu Rahvuste Karika teine hooaeg

Mullu pilootprojektina käivitatud koolisõidu Rahvuste Karikas (FEI Nations Cup Dressage) alustas oma teist hooaega eile suvesoojas Wellingtonis (Florida, USA) Winter Equestrian Festival nime kandval suurvõistlusel.

Koolisõidu Rahvuste Karika näol on tegemist FEI pilootprojektiga, mille eesmärgiks on seda tüüpi üritused teha atraktiivsemaks nii sportlastele, korraldajatele, rahvuslikele alaliitudele, pealtvaatajatele kui ka sponsoritele. Tänavusest, teisest, hooajast on sari jõudnud ka Põhja-Ameerikasse, mis on suur samm sarja globaliseerumise suunas.Wellingtonis asuvad starti kaks võistkonda nii Ameerika Ühendriikidest kui Kanadast, lisaks võistkonnad Austraaliast, Kolumbiast ja Saksamaalt.

Mullusel, esimesel, hooajal peeti koolisõidu Rahvuste Karika raames vaid neli etappi. Tänavu on etappide arv tõusnud kuuele. Esimene neist, nagu juba mainitud, peetakse neil päevil Wellingtonis, järgmine on kavas Prantsusmaal Vidaubanis. Juunikuus on kavas kaks etappi, millest esimene Rotterdamis, teine Norras Kristiansandis. Juulis järgneb etapp legendaarses sakslaste Aachenis, finaali võõrustab augusti alguses mitte vähem legendaarne brittide Hickstead.

Wellingtonis katsetatakse uusi reegleid. Nimelt Floridas võivad võistkonna liikmed koguda Rahvuste Karika punkte kas Prix St. George või Grand Prix testist. Järgnevatel etappidel käivitub tavapärane süsteem, kus punkte annab vaid Grand Prix. Igal rahvusel läheb kuuest osavõistlusest arvesse kolme parema etapi tulemus. Igal etapil osaleb minimaalselt neli võistkonda, maksimaalset limiiti ei ole. Igas võistkonnas on kolm kuni neli liiget.

Alanud hooaja lõpuks teeb FEI otsuse koolisõidu Rahvuste Karika edasise saatuse kohta. Sooviks on kinnitada kindlad ja pikaajalised reeglid, sarjale loodetakse arvestatavat edu.